MME 2015: Świetny występ polskich lekkoatletów w Tallinie. Biało-czerwoni na 4. miejscu w tabeli medalowej

To była znakomita, medalowa niedziela w wykonaniu polskich lekkoatletów podczas MME w Tallinie. W sumie zdobyli oni tego dnia aż siedem medali. W klasyfikacji generalnej zajęli czwarte miejsce!

Łukasz Żaguń

Aż trzech naszych reprezentantów sięgnęło w niedzielę po złote krążki. Młodzieżowymi mistrzami Europy zostali Patryk Dobek w biegu na 400m przez płotki, Artur Kuciapski na 800m i Kacper Oleszczuk w rzucie oszczepem. Wielką niespodzianką jest zwłaszcza złoty krążek tego ostatniego. W gronie faworytów Oleszczuk bowiem nie był.

Polski oszczepnik przed imprezą w Tallinie legitymował się rekordem życiowym na poziomie 77 metrów. Podczas MME rzucił w drugiej próbie... 82,29m, co dało mu złoty medal. To był wspaniały rzut, zwłaszcza, że w pierwszej próbie uzyskał rezultat o ponad osiem metrów słabszy! Oleszczuk po prostu miał dzień konia.
Po srebrne medale sięgnęli natomiast w Tallinie Sofia Ennaoui w biegu na 1500m, sztafeta 4x400m mężczyzn w składzie Karol Zalewski, Patryk Dobek, Kacper Duszyński i Bartłomiej Chojnowski, a także żeńska sztafeta na tym samym dystansie w składzie Małgorzata Curyło, Martyna Dąbrowska, Adrianna Janowicz i Patrycja Wyciszkiewicz.

Brązowy krążek wywalczył z kolei polski kulomiot Andrzej Regin.

Polacy w Tallinie zdobyli w sumie 12 medali i uplasowali się na wysokim, czwartym miejscu. To najlepszy występ polskiej reprezentacji w zawodach tej rangi od sześciu lat!