Zwycięstwa Piotra Liska i Marcina Lewandowskiego na Memoriale J. Kusocińskiego

Piotr Lisek wygrał konkurs skoku o tyczce podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie. Zwycięzcą biegu na 800 metrów został Marcin Lewandowski.

Piotr Ziemka
PAP
Piotr Lisek w pierwszych próbach zaliczył wysokości 540 cm oraz 560, a w drugich - 550 oraz 570. Trzy podejścia na 5,80 metra okazały się nieudane. Drugie miejsce zajął Konstadinos Filippidis (5,60). Trzeci był Paweł Wojciechowski (5,50).

Bieg na 800 metrów wygrał Marcin Lewandowski (1:47.06), który nie wypełnił jednak minimum na mistrzostwa świata (1:45.60). Jako drugi metę minął Adam Kszczot (1:47.55). Trzeci był Michał Rozmys (1:47.66), a szósty - Artur Kuciapski (1:49.23).

W rywalizacji kobiet na dwa okrążenia Ukrainki pokonały Polki. Dwie czołowe pozycje zajęły Natalia Pryszczepa (2:02.68) i Olha Lachowa (2:02.71). Najlepiej z grona Biało-Czerwonych spisała się Angelika Cichocka (2:03.32). Dalej zostały sklasyfikowane Martyna Galant (2:03.66) i Joanna Jóźwik (2:03.82).

Ukrainka najszybciej pokonała również 400 metrów - Olha Zemliak (51.78). Druga była Justyna Święty (51.82). Wśród mężczyzn najlepszy w zmaganiach na jedno okrążenie okazał się Rafał Omelko (45.86). Bieg na 1500 m wygrała Sofia Ennaoui (4:05.03).

W Szczecinie zwyciężyli również Damian Czykier (13.31 na 110 metrów przez płotki) oraz Wojciech Theiner (220 cm za pierwszym razem i 225 cm w trzeciej próbie w skoku wzwyż). Za Theinerem znaleźli się mistrz świata z 2007 roku Donald Thomas (220 w drugim podejściu, 225 w trzecim), a także halowy mistrz europy z 2017 roku Sylwester Bednarek (zaliczone 220, trzy strącenia na 225).

Ostatnią konkurencją biegową 63. Memoriału Janusza Kusocińskiego była rywalizacja na 3000 metrów (na tym dystansie Janusz Kusociński ustanowił rekord świata). Triumfował Bartosz Kotłowski (8:14.61).

Czy Piotr Lisek wygra mityng Diamentowej Ligi w 2017 roku?