MŚ Londyn 2017: Patryk Dobek w czołówce. Polak w półfinale biegu na 400 m przez płotki

Solidny występ Patryka Dobka dał mu pewny awans do półfinału MŚ 2017 w biegu na 400 metrów przez płotki. Polak zajął siódme miejsce w eliminacjach.

Marcin Górczyński
PAP / Adam Warżawa

Finalista mistrzostw świata sprzed dwóch lat miał jeden z gorszych tegorocznych wyników wśród uczestników swojego biegu, ale na dystansie pokazał, że przygotował niezłą formę na Londyn. Nie narzucał tempa, trzymał się mocnego Francuza Hanna i na ostatnią prostą wyszedł razem z najlepszymi. Dobek wbiegł na metę trzeci niemal równo z Brazylijczykiem Marcio Telesem, w dobrym czasie 49,42 s.

Eliminacje wygrał Turek Yasmani Copello (49,13 s), Polak zajął siódme miejsce, przed m.in. Kerronem Clementem, mistrzem olimpijskim z Rio. Z rywalizacji odpadł najszybszy w tym roku Kyron McMaster. Reprezentant Brytyjskich Wysp Dziewiczych w swoim biegu przekroczył swój tor i został zdyskwalifikowany już po ukończeniu rywalizacji.

Półfinały zaplanowano na poniedziałkowy wieczór.