MŚ Londyn 2017: polscy młociarze nie zawiedli! Cichocka i Lewandowski w finale, Bednarek poniżej oczekiwań

Podczas 8. dnia mistrzostw świata w lekkoatletyce, które odbywają się w Londynie, Polacy mieli swoje chwile radości, a w szczególności młociarze.

Tomasz Rosiński
Paweł Fajdek to najlepszy polski młociarz PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski / Paweł Fajdek to najlepszy polski młociarz
Ósmy dzień MŚ 2017 rozpoczął się nie po myśli Biało-Czerwonych, gdyż Sylwester Bednarek dość niespodziewanie nie zdołał uzyskać awansu do finału skoku wzwyż. Polak uzyskał rezultat 2,26 m i nie powalczy o medale.

Ze zmiennym szczęściem w biegu na 800 m rywalizowały Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik. Pierwsza z nich w swoim biegu popisała się znakomitym finiszem i wywalczyła przepustkę do finału. Mniej szczęścia miała Jóźwik, która w III półfinale dobiegła na piątej pozycji i odpadła z dalszych zmagań.

W piątek nie zawiódł Marcin Lewandowski, który pewnie wbiegł do finału na 1500 m. Natomiast Michał Rozmys był dopiero dziesiąty w swoim półfinale.

Bardzo dobrze spisali się polscy młociarze. Po raz trzeci w historii mistrzem świata został Paweł Fajdek, a Wojciech Nowicki sięgnął po brązowy medal.

W trakcie tego wieczoru świetnie zaprezentowały się Amerykanki. Najpierw zdobyły złoto (Brittney Reese) i brąz (Tianna Bartoletta) w skoku w dal, zaś później zgarnęły złoty (Emma Coburn) oraz srebrny krążek (Courtney Frerichs) w biegu na 3000 m z przeszkodami.

W biegu na 200 m tytuł mistrzyni globu zdobyła Holenderka Dafne Schippers, która wyprzedziła Marie-Josee Ta Lou (Wybrzeże Kości Słoniowej) i Shaunae Miller-Uibo (Bahamy).