Oficjalnie: Memoriał Skolimowskiej na Stadionie Śląskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tomasz Żak/UM Województwa Śląskiego / Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie
Materiały prasowe / Tomasz Żak/UM Województwa Śląskiego / Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie
zdjęcie autora artykułu

Memoriał Kamili Skolimowskiej w 2018 roku odbędzie się na Stadionie Śląskim. 10 dni po zakończeniu lekkoatletycznych mistrzostw Europy największe gwiazdy Królowej Sportu wystartują w Chorzowie. Zawody zaplanowano na 22 sierpnia.

Po wielu latach spędzonych w Warszawie - rodzinnym mieście najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej - jeden z najważniejszych polskich mityngów lekkoatletycznych przenosi się do Chorzowa. Jak podkreśla dyrektor imprezy, Marcin Rosengarten, to szansa na rozwój zawodów. - W Warszawie spędziliśmy pięknych osiem lat, na PGE Narodowym padło wiele znakomitych wyników i każdego roku impreza przyciągała coraz to więcej kibiców, jednak ze względu na to, iż nie jest to lekkoatletyczny obiekt, nie mogliśmy rozgrywać tam wszystkich konkurencji, szczególnie biegowych, a przecież mamy w nich wielkie gwiazdy. Przeprowadzka na Stadion Śląski to możliwość rozwoju. Obok świetnych rzutów, widzowie zobaczą czołowych biegaczy świata. Po prostu - Memoriał Kamili Skolimowskiej przyciągnie na ten piękny stadion dziesiątki największych gwiazd światowej lekkoatletyki. Jestem przekonany, że 22 sierpnia przyszłego roku obiekt zapełni się kibicami spragnionymi wielkiego sportu, a doskonale wiemy, że mieszkańcy Śląska sport po prostu mają we krwi - mówi Rosengarten. We wtorkowe przedpołudnie symbolicznego otwarcia rzutni na Stadionie Śląskim dokonali mistrzowie Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski. Dwójka polskich czempionów, medalistów olimpijskich, stała się tym samym swoistymi rodzicami chrzestnymi rzutni na chorzowskim stadionie. To gwarancje, że miejsce to będzie w przyszłości świadkiem niesamowitych lekkoatletycznych pojedynków uwieńczonych rekordowymi wynikami.

- Pierwszy raz jestem na Stadionie Śląskim. Wspaniały obiekt, już wyobrażam sobie doping tysięcy polskich kibiców na zawodach lekkoatletycznych i aż przechodzą mnie ciarki. Bardzo przypomina mi on tak szczęśliwy dla mnie stadion w Berlinie. Nie mogę się już doczekać pierwszego startu - zapewnia rekordzistka świata Włodarczyk. Zmodernizowana arena będzie teraz najważniejszym obiektem lekkoatletycznym w kraju.

- Jesteśmy przekonani, że środki które wydaliśmy na przystosowanie obiektu do funkcji lekkoatletycznych będą procentować - podkreślił Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Już dziś do sprzedaży trafiła specjalna, limitowana pula biletów, których promocyjna cena zaczyna się od 15 zł. Dodatkowo dla pierwszego 1000 osób, które zakupią wejściówki on-line, przygotowana została kolekcjonerska wersja biletu z autografem mistrzyni olimpijskiej Anity Włodarczyk.

Warto podkreślić, że Memoriał Kamili Skolimowskiej to pierwsza impreza na nowym Stadionie Śląskim na którą bilety trafiły do sprzedaży! Będzie je można nabyć za pośrednictwem serwisów kupbilet.pl oraz ebilet.pl, a także w punktach Empik, Saturn i STS na terenie całej Polski.

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"

Źródło artykułu: