KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Puchar Świata: sensacyjne zwycięstwo Karola Hoffmana, fenomenalna seria Michała Haratyka

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Karol Hoffmann wygrał konkurs trójskoku podczas drużynowego Pucharu Świata w Londynie. Wśród kulomiotów rywali zdeklasował Michał Haratyk.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Karol Hoffmann Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Karol Hoffmann
Stawka wśród trójskoczków nie była najmocniejsza, Amerykanie nie wystawili Christiana Taylora czy Willa Claye'a, ale większość konkurentów mogło pochwalić się zdecydowanie lepszymi rekordami życiowymi niż Karol Hoffmann (17,18 m). Na rozbiegu w Londynie najlepiej odnalazł się jednak Polak.

W drugiej kolejce uzyskał 16,74 m, swój najlepszy rezultat w tym sezonie i nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie. Kolejne dwie próby spalił, ale reszta stawki nie potrafiła poprawić jego osiągnięcia. Ostatecznie Hoffmann wygrał i zdobył niezwykle cenny komplet punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tuż za jego plecami mocny w tym sezonie Amerykanin Donald Scott (17,37 m). Uzyskał zaledwie 1 cm mniej od Polaka. Rywale zawiedli, szczególnie Chińczyk Bin Dong (17,22 m w tym roku), który po trzech spalonych skokach oddał bezpieczną próbę, byle zostać sklasyfikowanym.

Zwycięstwo Hoffmanna to sensacja, Michała Haratyka właściwie norma. Kulomiot w połowie czerwca przekroczył magiczną barierę 22 metrów i wszedł do światowej elity. W Londynie tylko potwierdził, że przygotował życiową formę na tegoroczny sezon letni. Ustabilizował się na poziomie 21,50 m, podczas Pucharu Świata trzykrotnie złamał tę granicę, w najlepszym pchnięciu uzyskał znakomite 21,95 m, tylko 13 cm bliżej od rekordu życiowego.

Reszta stawki zdecydowanie za Haratykiem. Amerykanie nie przysłali najlepszych kulomiotów, ale Darren Hill to nie ułomek. Reprezentant USA stracił jednak do Polaka ponad 0,5 metra. Pozostali konkurenci na bardzo słabym poziomie.

Trójskok mężczyzn: 

Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
1. Karol Hoffmann Polska 16,74 m
2. Donald Scott USA 16,73 m
3. Kevin Luron Francja 16, 67 m

Pchnięcie kulą:

Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
1. Michał Haratyk Polska 21,95 m
2. Darrell Hill USA 21,43 m
3. O' Dayne Richards Jamajka 20,05 m

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Każdy chce być Chorwatem. "Ludzie zakochali się w ich reprezentacji"

Czy Michał Haratyk zdobędzie złoto ME w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  Zwycięstwo Karola Hoffmanna to duża niespodzianka. Zwycięzców się nie sądzi. Punkty bardzo się przydadzą, choć bardziej wynikają one ze słabości rywali niż wysokiej formy Hoffmanna.
  Czytaj całość
  Ale to problem jego rywali. Michał Haratyk (ur.1992 r) ma w tym sezonie równą, wysoką dyspozycję i wiele startów zakończonych wynikiem powyżej 21 m. To daje nadzieję, że Rekord Polski (22.08 m) może być jeszcze w bieżącym sezonie poprawiony. Wymienię nazwisko jego trenera bo media robią to rzadko albo wcale – trener Piotr Jan Galon.
  • Andreas Hendzel Zgłoś komentarz
   Gratulacje mistrzowie :)
   • yes Zgłoś komentarz
    Inni szykują się może na Mistrzostwa Europy? 7-12 sierpnia 2018 w Berlinie
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×