Korea Północna i Korea Południowa zamierzają wspólnie zorganizować igrzyska olimpijskie w 2032 roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Joe Scarnici / Stringer / Na zdjęciu: flaga olimpijska
Getty Images / Joe Scarnici / Stringer / Na zdjęciu: flaga olimpijska
zdjęcie autora artykułu

Brzmi niewiarygodnie mając na uwadze sytuacje polityczną, ale Korea Północna i Korea Południowa mają starać się o wspólne zorganizowanie igrzysk olimpijskich w 2032 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

Decyzja o wspólnych staraniach o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2032 roku została już podjęta. Komitet Olimpijski Korei Południowej wybrał Seul jako miasto, gdzie miałoby dojść do rywalizacji. Stolica Korei Płd. Otrzymała 34 z 49 głosów.

Czytaj również: Polskie i światowe legendy sportu - rozpoznajesz je na zdjęciach?

Póki co nie wiadomo oficjalnie, które miasto wybierze Korea Północna, ale jak donoszą zagraniczne media wybór wydaje się oczywisty i będzie nim Pjongjang.

Korea Południowa potrzebuje jeszcze zgody ministerstwa sportu i finansów, co ma być tylko formalnością. Oficjalnie kandydatura ma zostać zgłoszona Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu podczas spotkania w Lozannie w Szwajcarii, do którego dojdzie w połowie lutego.

Pomysł wspólnej organizacji igrzysk olimpijskich przez Koreę Południową i Północną jest dość szokujący. Miałoby to jednak ocieplić wzajemne relacje i być jednym z powodów pojednania.

Zanim dojdzie do igrzysk olimpijskich w 2032 roku wcześniej turniej organizować będą jeszcze Tokio, Paryż i Los Angeles.

Czytaj również: Iga Baumgart-Witan i Marcin Lewandowski najlepsi w Lievin. Niezłe występy Polaków

ZOBACZ WIDEO Szczęsny uratował Juventus! Kapitalna obrona Polaka powodem dyskusji [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: