HME Glasgow 2019: zrobiła to! Ewa Swoboda mistrzynią Europy na 60 m!

Ewa Swoboda potwierdziła, że w tym sezonie znajduje się w kapitalnej dyspozycji. Mimo słabszego początku Polka dogoniła, a następnie wyprzedziła rywalki i została mistrzynią Europy w biegu na 60 m z czasem 7,09 s!
Mateusz Kozanecki
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Ewa Swoboda

Polka bez większych problemów przebrnęła przez eliminacje i półfinał. Wcześniej wygrywała bieg za biegiem, wobec czego stała się jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w Glasgow.

Ewa Swoboda dysponowała także najlepszym czasem na europejskich listach. Przed finałowym biegiem była mocno skoncentrowana i starała się, aby niczego nie zepsuć.

Reprezentantka Polski miała zdecydowanie najgorszą reakcję na starcie, o 0,05 s słabszą od pozostałych zawodniczek. Po kilku pierwszych metrach Swoboda zajmowała jedną z dalszych pozycji.

Z każdym metrem była jednak coraz szybsza i była coraz wyżej. Pod koniec zdołała przedrzeć się na pierwsze miejsce i tym samym Polka została halową mistrzynią Europy!

Drugie miejsce zajęła Dafne Schippers, która do Polki straciła 0,05 s. Na najniższym stopniu podium stanęła Asha Philip - Brytyjka minimalnie wyprzedziła swoją rodaczkę Kristal Awuah.