KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Caster Semenya wystartuje w czerwcu. Biegaczka dostała zgodę

Caster Semenya wystartuje w mityngu Diamentowej Ligi, który odbędzie się 30 czerwca w Stanford. Reprezentantka RPA otrzymała pozwolenie na ten występ od dyrektora zawodów.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Caster Semenya Getty Images / Lukas Schulze / Na zdjęciu: Caster Semenya
Po decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, który odrzucił apelację Caster Semenyi ws. decyzji IAAF o koniecznym obniżaniu poziomu testosteronu u lekkoatletek wydawało się, że długo nie zobaczymy biegaczki w poważnych zawodach.

Semenya wystartowała jeszcze 3 maja w Doha, bo nowe przepisy weszły w życie pięć dni później.

Teraz jednak ogłoszono, że wzbudzająca ogromne kontrowersje zawodniczka znów pojawi się na starcie mityngu Diamentowej Ligi. Dyrektor zawodów w Stanford w Kalifornii, które odbędą się tam 30 czerwca wyznał, że Semenya dostała pozwolenie na start.

ZOBACZ WIDEO: Sektor Gości 109. Adam Małysz: Rola prezesa PZN? Nie lubię bali i oficjalnych spotkań. Wolę być z boku i pomagać [cały odcinek]
Joanna Jóźwik o Caster Semenyi: Też bym walczyła. Czytaj więcej--->>>

Tom Jordan zdradził, że zwrócił się do niego agent lekkoatletki z pytaniem o możliwość startu i dał mu twierdzącą odpowiedź.

Semenya nie pobiegnie na dystansie 800, ale 3000 m. Dlaczego? Otóż nowe przepisy IAAF mówią o musowym obniżaniu poziomu testosteronu zawodniczek, które startują na dystansach od 400 metrów do 1 mili.

Czy reprezentantka RPA zostanie na dłużej przy biegu na 3000 metrów?

Marek Wawrzynowski: Porażka Semenyi to zwycięstwo sportu. Czytaj więcej--->>>

Do tej pory czerwcowy mityng Diamentowej Ligi w USA odbywał się w Eugene, jednak tym razem jest to niemożliwe z powodu remontu stadionu.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×