Wielki powrót po kontuzji! Mutaz Essa Barshim znów wystąpi w Sopocie

W halowych mistrzostwach świata 2014 zdobył złoty medal w skoku wzwyż. Pięć lat później znów wystąpi w Sopocie. Tym razem Mutaz Essa Barshim zaprezentuje się w Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Mutaz Essa Barshim PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Mutaz Essa Barshim
Mutaz Essa Barshim jest reprezentantem Kataru, ale równocześnie wychowankiem polskiego trenera, Stanisława Szczyrby. Przed pięcioma laty z wynikiem 2,38m sięgnął po złoty medal w halowych mistrzostwach świata.

Tamte zawody odbywały się w Ergo Arenie. Teraz Barshim, jak informuje "Przegląd Sportowy", wystąpi w Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, który odbędzie się na Stadionie Leśnym, którego historia sięga lat dwudziestych poprzedniego wieku.

Czytaj też:
-> Caster Semenya: Traktowano mnie jak królika doświadczalnego
-> Zupełnie inny Paweł Fajdek. "Życie mnie do tego zmusiło"

Muzat Essa Barshim ma na swoim koncie oprócz wspomnianego mistrzostwa zdobytego w hali, mistrzostwo świata z Londynu z 2017 roku, a także dwa medale olimpijskie: brąz z Londynu i srebro z Rio de Janeiro.

W ubiegłym roku Barshim nabawił się kontuzji, naderwał ścięgno Achillesa, przez co przez prawie rok pauzował. Współpracował w tym czasie z Hansem Wolfgangiem Müllerem-Wohlfahrtem, lekarzem współpracującym z Bayernem Monachium.

ZOBACZ WIDEO Skakanka Karola Bieleckiego. "Napisałem, że jeszcze pożałują"
Czy Muzat Essa Barshim zwycięży ponownie w Sopocie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×