Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha. Odległa pozycja Alicji Konieczek. Polka bez awansu do finału

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SRDJAN SUK / Na zdjęciu: Alicja Konieczek
PAP/EPA / SRDJAN SUK / Na zdjęciu: Alicja Konieczek

Na eliminacjach swój udział w lekkoatletycznych mistrzostwach świata 2019 zakończyła Alicja Konieczek. Reprezentantka Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami zajęła 12. miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Alicja Konieczek startowała w pierwszym biegu eliminacyjnym. Nie zdołała zbliżyć się do swojego rekordu życiowego. Zajęła 12. miejsce. Słabiej od reprezentantki Polski pobiegły jedynie Ozlem Kaya z Turcji oraz Ophelie Claude-Boxberger z Francji.

Polka uzyskała czas 9:44.96 min. W jej biegu eliminacyjnym najszybsza była Peruth Chemutai z Ugandy, która 3 km pokonała w czasie 9:21.98 min.

Najlepszy wynik eliminacji uzyskała Kenijka Beatrice Chepkoech - 9:18.01 min. Biorąc pod uwagę wszystkie zawodniczki Alicja Konieczek zajęła 28. miejsce w stawce 43. biegaczek.

Awans do finału uzyskały po trzy najlepsze zawodniczki z trzech biegów oraz sześć z czasami. Finał odbędzie się w poniedziałek, 30 września o godz. 18.50 czasu polskiego.