Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Zobacz szaloną radość Igi Baumgart-Witan (wideo)

Niezwykle udane dla reprezentantek Polski były półfinały na 400 metrów. Justyna Święty-Ersetic zajęła drugie miejsce, a Iga Baumgart-Witan awansowała z czasem. Po biegu Polka nie mogła ukryć swojej radości.

Mateusz Kozanecki
Iga Baumgart-Witan Newspix / Radosław Jóźwiak/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Iga Baumgart-Witan
Iga Baumgart-Witan w pierwszym biegu półfinałowym poprawiła swój rekord życiowy (51,02 s). Mimo tak świetnego wyniku Polka zajęła trzecie miejsce i nie mogła być pewna awansu do finału.

Jej sytuacji nie poprawił kolejny bieg, w którym trzecia Shericka Jackson z Jamajki pokonała okrążenie w 50,10 s. Decydujące znaczenie miał mieć ostatni półfinał.

W nim drugie miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic. Okazało się także, że w finale pobiegnie również Baumgart-Witan, która weszła z czasem.

Reprezentantka Polski nie mogła ukryć swojej radości z takiego obrotu spraw. Dosłownie skakała z radości. Do tej pory ani razu w historii lekkoatletycznych mistrzostw świata Polka nie pobiegła w finale na 400 m. W Doha będziemy mieli aż dwie przedstawicielki.

Zobacz radość Igi Baumgart-Witan po półfinałach na 400 m:

Finał biegu na 400 metrów odbędzie się w czwartek, 3 października o godz. 22.50 czasu polskiego.

Która z Polek zajmie wyższe miejsce w finale biegu na 400 m?