Lekkoatletyka. Adam Kszczot ma zmienić trenera. Dołączy do zespołu Lewandowskich

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Dosze nie były udane dla Adama Kszczota. Polak, w słabym stylu, odpadł w półfinale biegu na 800 metrów. Po tym niepowodzeniu 30-latek najprawdopodobniej zmieni trenera i przejdzie do drużyny Lewandowskich.
Szymon Łożyński
Adam Kszczot (w środku) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Adam Kszczot (w środku)

Do takich informacji dotarł Aleksander Dzięciołowski. Zdaniem reportera TVP Sport, po ośmiu latach Adam Kszczot zakończy współpracę z obecnym trenerem Zbigniewem Królem i do igrzysk olimpijskich w Tokio będzie już trenował z Tomaszem Lewandowskim, bratem Marcina Lewandowskiego, który osiąga życiowe sukcesy.

Kilka dni temu biegacz Zawiszy Bydgoszcz, trenowany właśnie przez swojego brata Tomasza, wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów, przede wszystkim fantastycznie finiszując. Rok wcześniej Marcin Lewandowski został mistrzem Europy na tym dystansie.

Dołączając do braci Lewandowskich, Adam Kszczot zapewne liczy, że będzie w stanie odbudować się po nieudanych mistrzostwach w Katarze i zbudować dobrą formę na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Poza tegorocznymi mistrzostwami, współpraca Adama Kszczota i Zbigniewa Króla przyniosła jednak wiele wspaniałych wyników. 30-latek dwukrotnie został wicemistrzem świata na 800 metrów, w 2015 roku w Pekinie i dwa lata później w Londynie. Na tym dystansie Kszczot aż sześciokrotnie był mistrzem Europy (trzy razy w hali i trzy razy na stadionie), a w 2018 roku wywalczył nawet halowe mistrzostwo świata w Birmingham.