Lekkoatletyka. Halowe mistrzostwa Polski: Justyna Święty-Ersetic potrójnie złota, Haratyk lepszy od Bukowieckiego

Justyna Święty-Ersetic zdobyła trzy złote medale lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski. W pojedynku kulomiotów Michał Haratyk pokonał Konrada Bukowieckiego.

Piotr Szarwark
Justyna Święty-Ersetic Materiały prasowe / Paweł Skaba / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic
Drugi dzień lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski obfitował w duże emocje. Aż trzy złote medale wywalczyła Justyna Święty-Ersetic. W biegu na 200 metrów Święty-Ersetic ustanowiła rekord życiowy i wpadła na metę wraz z Marleną Golą (czas 23,64 s). Obie podzieliły się złotymi medalami. W rywalizacji na 400 m Święty-Ersetic nie miała już sobie równych. Z czasem 53,09 pokonała Małgorzata Hołub-Kowalik i Natalię Kaczmarek. Trzecie złoto dołożyła w rywalizacji sztafet 4x200 metrów.

Michał Haratyk rozpoczął konkurs pchnięcia kulą od 21,24 m i spalił pięć kolejnych prób. Pierwsze pchnięcie okazało się jednak wystarczające do złotego medalu. Konrad Bukowiecki zakończył rywalizację ze srebrem (21,16 m). - Tylko jedno udane pchnięcie, ale to wystarczyło. Później pchałem dalej i trochę szkoda, że to były próby przekroczone - powiedział Haratyk, cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Czwarte z rzędu złoto HMP w biegu na 60 metrów przez płotki wywalczył Damian Czykier, który sezon halowy może zaliczyć do bardzo udanych. W niedzielę wpadł na metę z czasem 7,64 s. Tuż za nim uplasował się Artur Noga z czasem gorszym o zaledwie cztery setne sekundy.

Świetnie w siedmioboju spisał się Paweł Wiesiołek, który ustanowił rekord życiowy w skoku o tyczce (5,10 m). W sumie w siedmiu konkurencjach zgromadził 6050 punktów - to drugi najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

W rywalizacji tyczkarzy złoty medal wywalczył Paweł Wojciechowski, zaliczając w najlepszej próbie 5,70 m. Srebro zdobył Robert Sobera, a brąz Mateusz Jerzy.

Pełne wyniki halowych lekkoatletycznych mistrzostw polski dostępne są tutaj.