Kokpit Kibice

Igrzyska olimpijskie. To będzie nowe logo IO w Tokio?

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 nie odbędą się w tym, a dopiero w przyszłym roku. Czy zmianie, oprócz terminu imprezy, ulegnie też jej logo? Tak może wyglądać nowy znak firmowy IO.
Dawid Borek
Dawid Borek
Nieoficjalnie: Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku Getty Images / Stanislav Kogiku/SOPA Images/LightRocket / Nieoficjalnie: Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku

Igrzyska Olimpijskie w Tokio nie odbędą się w 2020 roku z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Zostały przełożone na kolejny rok. Taką informację wspólnie przekazali szef MKOl Thomas Bach i premier Japonii Shinzo Abe.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował przy tym, że igrzyska zachowają nazwę Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020. Pytanie jednak, co stanie się z obecnym logo imprezy.

Wpis Michaela Payne'a, szefa marketingu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, może sugerować, że znak firmowy IO Tokio 2020 może ulec zmianie. 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Michael Payne opublikował na Twitterze grafikę z pomysłem nowego logo IO Tokio 2020. "Oznakowanie Tokio 2020 rozwiązane" - napisał.

Na grafice widzimy przerobione logo IO 2020. Po "2020" dopisano jedynie "NE". Daje to efekt "202 ONE" - czyli rok, w którym finalnie odbędą się najbliższe igrzyska olimpijskie (202 1).

Oczywiście fakt, że Payne podzielił się swoim pomysłem w mediach społecznościowych nie oznacza, że logo IO 2020 zostanie zmienione. Poza tym byłoby co najmniej dziwne, gdyby osoba związana z MKOl nieoficjalnie publikowała nowe logo. Wygląda na to, że to jedynie luźny wpis Payne'a.

"Geniusz!" - czytamy w jednym z komentarzy pod postem dyrektora marketingu MKOl.

Zobacz też:
Igrzyska olimpijskie. Sztafeta z ogniem olimpijskim odwołana
Igrzyska olimpijskie. Tomasz Majewski: MKOl nie miał innej opcji

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×