Koronawirus. Tomasz Majewski ma pomysł. Chce zamknąć najlepszych sportowców w ośrodkach COS

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Tomasz Majewski
Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Tomasz Majewski
zdjęcie autora artykułu

Sportowcy cały czas szukają rozwiązania, jak poradzić sobie w czasie pandemii koronawirusa. Tomasz Majewski proponuje, by w Centralnych Ośrodkach Sportu zamknąć olimpijczyków, by mogli normalnie trenować.

W tym artykule dowiesz się o:

Pandemia koronawirusa uderzyła w niemal wszystkie dziedziny życia. W grupie poszkodowanych są także sportowcy, bo niemal wszystkie zawody zostały odwołane. W tym roku nie będzie m.in. igrzysk olimpijskich w Tokio i piłkarskiego Euro 2020.

Zawodnicy zaczynają się niecierpliwić, bo na marne idzie ich cała dotychczasowa praca. Nie tylko nie mogą startować, ale także trenować, bo wszystkie ośrodki treningowe zostały zamknięte. W dodatku od niedawna w Polsce nie można nawet biegać w lesie.

Tomasz Majewski ma pomysł, jak rozwiązać problem. Proponuje, by na czas pandemii skoszarować polskich olimpijczyków w Centralnych Ośrodkach Sportu. W odizolowaniu od reszty społeczeństwa mogliby normalnie trenować.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piotr Małachowski był w Wuhan przed wybuchem epidemii! Opowiedział o swoich przeżyciach

- Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko olimpijską kadrę, to jest około 300 osób. Nie byłoby tłoku. Ludzie normalnie żyją, pracują, a sportowcy chcą trenować. W niektórych dyscyplinach potrzebne są obiekty. Pływacy potrzebują basenu, sporty drużynowe hali i wspólnych treningów. Wpuśćmy więc sportowców do COS, oczywiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności - mówi w "Fakcie" dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

To jednak nie będzie takie proste. Na kilka problemów uwagę zwraca polska biegaczka Iga Baumgart-Witan.

- To dobry pomysł, tylko cała logistyka byłaby trudna do ogarnięcia. Kogo umieścić w takim ośrodku, a kogo nie? No i pracownicy COS też musieliby być zamknięci - komentuje.

Do 19 kwietnia obowiązuje zakaz wychodzenia z domu bez ważnej konieczności. Możliwe, że później obostrzenia będą powoli wycofywane. Nie wiadomo jednak, jak one będą się odnosić do sportu.

Serie A. Jest potencjalna data wznowienia rozgrywek >> Euro 2020. UEFA nalega na rozegranie mistrzostw w 12 krajach >>

Źródło artykułu: