Lekkoatletyka. Mistrzostwa Polski. Gigantyczna sensacja w wykonaniu 17-letniego Krzysztofa Różnickiego

Zaledwie 17-letni Krzysztof Różnicki zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski we Włocławku. W ostatnim dniu imprezy w strugach deszczu rozstrzygały się losy medali.

PS
Krzysztof Różnicki PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Krzysztof Różnicki
W ostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski we Włocławku, w rywalizacji o medale sportowcom towarzyszył deszcz, który momentami mocno utrudniał osiąganie najlepszych rezultatów. W walce o medale nie zabrakło jednak emocji i sensacyjnych rozstrzygnięć.

Sprawcą największej niespodzianki stało się zaledwie 17-letni Krzysztof Różnicki (1:47,73), który po fenomenalnym finiszu wyprzedził na ostatnich metrach Michała Rozmysa (1:47,80) i sięgnął po złoty medal. Tym samym Różnicki sprawił sobie olbrzymi i zupełnie niespodziewany prezent na urodziny, które obchodził w sobotę. Na starcie zabrakło najlepszego polskiego 800-metrowca, Adama Kszczota.

Wśród kobiet na tym samym dystansie doskonale spisała się Joanna Jóźwik (2:04,52), która stanęła do rywalizacji z określonym planem i w pełni go zrealizowała. Na około 300 metrów przed metą zajmowała czwartą pozycję, ale po kapitalnym finiszu wysunęła się na pierwsze miejsce i zdobyła tytuł mistrzyni Polski - trzeci w jej karierze na otwartym stadionie. Srebro wywalczyła Angelika Cichocka (2:04,64), a brąz Anna Sabat (2:05,12).

Piąty tytuł mistrza Polski na stadionie wywalczył Damian Czykier. W deszczowej rywalizacji płotkarzy na 110 m zanotował słaby czas (13,92), ale w pełni wystarczający do złota. Srebro trafiło w ręce Dawida Żebrowskiego (13,97), a brąz zdobył Krzysztof Kiljan (14,09). Wśród pań na dystansie 100 metrów przez płotki triumfowała zgodnie z oczekiwaniami Karolina Kołeczek (13,04), drugie miejsce zajęła Klaudia Wojtunik (13,27), a trzecie Zuzanna Hulisz (13,52).

W niedzielę odbyło się też kilka konkurencji technicznych. Michał Haratyk nie zamierzał ryzykować urazu w silnym deszczu, ale i tak zdobył tytuł mistrza Polski w pchnięciu kulą (20,64 m). W walce o srebro Konrad Bukowiecki wyszedł na drugie miejsce w piątej kolejce (19,97 m), ale w ostatniej serii powrócił na nie Jakub Szyszkowski (20,49 m). Wśród pań złoto wywalczyła Paulina Guba (18,09 m - najlepszy wynik w tym sezonie), srebro zdobyła Klaudia Kardasz (17,34 m), a brąz Maja Ślepowrońska (16,80 m).

W rzucie dyskiem Roberta Urbanka i Piotra Małachowskiego pogodził Bartłomiej Stój, który w czwartej kolejce uzyskał 63,05 m, co wystarczyło do zdobycia złotego medalu. Urbanek zakończył zmagania na drugiej pozycji (62,48 m), a Małachowski był trzeci (60,15 m). Wśród pań złoto zdobyła Daria Zabawska (55,28 m).

Dość nieoczekiwania poza podium zawody skoku w dal zakończył Tomasz Jaszczuk (7,54 m). Złoty medal zdobył Mateusz Jopek (7,82 m), srebro Andrzej Kuch (7,75 m), a brąz Piotr Tarkowski (7,68 m). W rywalizacji kobiet mistrzynią Polski została Joanna Kuryło (6,35 m).