Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jest decyzja w sprawie stadionu Skry. Ważne słowa Rafała Trzaskowskiego

Jak poinformował prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski, władze miasta mają zabezpieczone środki na przebudowę stadionu Skry. To odmiana po zamknięciu w 2019 roku całego obiektu ze względu na zły stan techniczny.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
stadion Skry Warszawa WP SportoweFakty / Jakub Kornacki / Na zdjęciu: stadion Skry Warszawa

Jak informuje PAP, stadion Skry Warszawa zostanie przebudowany. Powołuje się na słowa Rafała Trzaskowskiego. Prezydent miasta napisał na Twitterze: "Po latach zaniedbań władz RKS i batalii sądowych dziś sąd apelacyjny podtrzymał wyrok nakazujący wydanie miastu kompleksu Skra; teraz możemy rozpocząć przywracanie obiektu do życia".

Trzaskowski dodał, że dotychczasowy zarządca doprowadził stadion do ruiny, a także blokował przejęcie go przez miasto. Równocześnie poinformował, że w budżecie miasta zabezpieczono środki na modernizację obiektu.

W 2008 roku w mediach pojawiła się informacja, że na terenie Skry miał powstać "Park Światła". Inwestycja nie doszła do skutku, a sprawa trafiła do sądu. W 2014 i 2015 roku sądy uznały rację miasta i nakazały zwrot obiektu pod władzę magistratu, jednak prezes RKS Skra, Krzysztof Kaliszewski, odmawiał oddania stadionu.

Władze klubu wyjaśniały, że inwestują w stadion, jednak w 2019 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał zamknąć stadion ze względu na zły stan techniczny.

W 2020 roku premier Mateusz Morawiecki apelował do władz Warszawy o przekazanie stadionu. Argumentował, że zamknięty obiekt to "symbol nieudolności rządów Rafała Trzaskowskiego". W odpowiedzi rzeczniczka ratusza odpowiedziała, że przeszkodą w modernizacji stadionu jest brak wydania obiektu przez RKS Skra.

CZYTAJ TAKŻE Ruina w samym centrum Warszawy. Tak wygląda obecnie stadion Skry (galeria)

CZYTAJ TAKŻE Sztab Rafała Trzaskowskiego odpowiedział Mateuszowi Morawieckiemu. Chodzi o stadion Skry Warszawa

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tak strzela następca Leo Messiego

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (11)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  Proponuję, aby do pełnego obrazu sytuacji na obiektach SKRY autor artykułu Krzysztof Gieszczyk zrobił 2 wywiady: jeden z panią Hanną Gronkiewicz-Waltz o tym co zrobiła przez długie lata
  Czytaj całość
  swoich rządów by pomóc i uratować Skrę; a drugi z panem Adamem Mędrzyckim wieloletnim dyrektorem klubu. Wtedy będziemy mieli pełny obraz tej tragedii i pełniejszą listę winnych doprowadzenia do upadku klubu będącego przez wiele lat największą lekkoatletyczną potęgą w kraju.
  • Jagsi Zgłoś komentarz
   Przemyslał to w strefie relaksu.
   • hgjfkf Zgłoś komentarz
    Ty se napraw oczyszczalnie . Bo Wisła brudna jest !!!
    • MrLouie Zgłoś komentarz
     Bawidamek zrobi coś za czyjeś pieniądze na pokaz. Klasyczny postTusk - zero absolutne. Plus plaża na Żeraniu i palety na Bankowym za miliony.
     • kompozytor Zgłoś komentarz
      Skąd ten cygan wezmie pieniądze? Znów podniesie ceny za parkowanie?
      • von tuskom Zgłoś komentarz
       już widzę tam piękne osiedle i kamienice .... prawda tow. POtrzaskany????!!!!!
       • marek.fox Zgłoś komentarz
        Nie jest ani za żadną partią ...Ale to co się wyprawie w stolicy to jakieś żarty od lat......... Najlepsi sportowcy nie mają gdzie trenować a ba remont Stadionu Skry nigdy nie było
        Czytaj całość
        pieniędzy i nagle podobno będą ? To wszystko jest podpucha aby opinie publiczną uspokoić !!! Będzie jak zwykle ? Remont stadiony będzie kosztował miliardy !!
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×