Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki rozpoczęli sezon. Korespondencyjny pojedynek

Michał Haratyk w Spale, Konrad Bukowiecki w Barcelonie - najlepsi polscy kulomioci rozpoczęli sezon 2021. Jeden z nich wypełnił minimum na halowe mistrzostwa Europy.

PS
Michał Haratyk Newspix / Tomasz Kasjaniuk / PZLA / Na zdjęciu: Michał Haratyk
Michał Haratyk już w swoim pierwszym występie w tym sezonie wypełnił minimum na halowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Toruniu. Reprezentant Polski w trzeciej próbie konkursu w Spale pchnął kulę na 21,21 m i było to jego najlepsze pchnięcie w tej rywalizacji. W sumie trzykrotnie przekroczył granicę 21 metrów i nie miał sobie równych.

21,21 m Haratyka daje mu jak na razie czwarte miejsce na światowych listach w 2021 roku.

W Barcelonie natomiast triumfował Konrad Bukowiecki, ale nie zdołał wypełnić minimum na HME, które wynosi 20,85 m. W najlepszej próbie Bukowiecki uzyskał 20,46 m. W sumie aż cztery pchnięcia reprezentanta Polski były niemierzone.

Wracając natomiast do Spały, minimum na HME w Toruniu wypełnił jeszcze Krzysztof Kilian. W eliminacyjnym biegu na 60 metrów przez płotki zanotował czas 7,81 s i dołączył do Artura Nogi i Damiana Czykiera, którzy już wcześniej zapewnili sobie prawo startu w Toruniu.

Czytaj także:
Metz. Bardzo dobry start Joanny Jóźwik. Kolejne minima na HME
Skok o tyczce. Niebezpieczna sytuacja. Polskiemu zawodnikowi pękła tyczka [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: Polscy sportowcy zaszczepieni przed igrzyskami olimpijskimi? "Kryteria są jednoznaczne"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×