Metz. Bardzo dobry start Joanny Jóźwik. Kolejne minima na HME

Joanna Jóźwik zajęła trzecie miejsce na dystansie 800 metrów podczas lekkoatletycznego mityngu w Metz. Polka, podobnie jak dwaj nasi biegacze, wypełniła minimum na halowe mistrzostwa Europy.

PS
Joanna Jóźwik Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację w sezonie 2021. Polka pokonała dystans 800 metrów w czasie 2:02,19, co dało jej trzecie miejsce podczas mityngu w Metz. Co najważniejsze, Polka uzyskała minimum na halowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Toruniu. Triumfowała Etiopka, Habitam Alemu (2:00,85).

Minimum wypełnili też dwaj nasi biegacze na dystansie 1500 metrów: Marcin Lewandowski oraz Michał Rozmys. Pierwszy z nich pokonał linię mety z czasem 3:39,06, co dało mu czwarte miejsce w Metz, a drugi był nieznacznie wolniejszy (3:39,48) i zajął szóstą lokatę. 3:34,62 uzyskał zwycięzca biegu - Selemon Barega. To najlepszy w tym sezonie wynik na świecie.

Pia Skrzyszowska po raz kolejny już w tym roku stanęła do walki na 60 metrów przez płotki. W biegu eliminacyjnym zapisała czas 8,11 s., a w finale była o trzy setne sekundy szybsza (8,08 s.), co dało jej czwarte miejsce. Najszybsza okazała się Nigeryjka, Tobi Amusan (8,00).

W Metz startowali także Aneta Lemiesz i Patryk Dobek. Oboje jednak tylko w roli rozprowadzających finałowe biegi na 800 metrów.