HME Toruń 2021. Duży spokój Polaków w eliminacjach na 800 metrów

Patryk Dobek, Adam Kszczot i Mateusz Borkowski biegną dalej. Cała trójka Biało-Czerwonych bez większych problemów uzyskała awans do półfinału biegu na 800 metrów. Na bieżnię reprezentanci Polski powrócą w sobotę.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Adam Kszczot w biegu eliminacyjnym na 800 m podczas HME w Toruniu PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Adam Kszczot w biegu eliminacyjnym na 800 m podczas HME w Toruniu
Trzech reprezentantów Polski pojawiło się na starcie eliminacji biegu na 800 metrów. Celem było zajęcie miejsca w czołowej trójce.

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Patryk Dobek. Na półmetku znajdował się na czwartej pozycji, po czym zaatakował. Wyprzedził dwójkę rywali i zaczął biec za plecami Pierre'a-Ambroise'a Bosse'a. Na ostatnich metrach zdołał nawet wyjść na prowadzenie i bez większych kłopotów zameldował się w półfinale.

Również Adam Kszczot pewnie awansował. Reprezentant Polski zmienił taktykę. Tym razem nie trzymał się z tyłu stawki, a niemal przez cały czas prowadził. Za jego plecami utworzyła się natomiast grupa pościgowa. Wyprzedził go Guy Learmonth, ale nie miało to wpływu na losy awansu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ana Ivanović w nowej dla siebie roli. Internauci zachwyceni

- Nie było szybkiego rozpoczęcia, postanowiłem nadać swoje tempo i dzięki temu miałem dobrą pozycję do ataku. Nie musiałem drastycznie odbijać. (...) Na ostatnich 50 metrach była tylko kontrola i zwalnianie - skomentował Kszczot w rozmowie z TVP Sport.

Półfinałową stawkę uzupełnił Mateusz Borkowski. Poszedł w ślady swoich reprezentacyjnych kolegów. Pod koniec mógł delikatnie zwolnić.

Dobek uzyskał czas 1:48.85 min., Kszczot 1:50.53 min., natomiast Borkowski przebiegł cztery okrążenia w 1:47.78 min. Półfinały odbędą się w sobotę o godz. 19:25, natomiast finał zaplanowany został na niedzielę na godz. 18:25.

Czytaj także:
Kajetan Duszyński wykiwał rywali, a potem... wielki pech. Zadecydował ułamek sekundy
Polka dała z siebie maksa. "Taki był plan"

Ilu Polaków awansuje do finału biegu na 800 metrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×