Mistrzostwa świata sztafet. Sukces reprezentacji Polski. Zwycięstwo w dwóch klasyfikacjach!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu od lewej: Kamila Ciba, Marlena Gola, Klaudia Adamek i Paulina Guzowska

Reprezentacja Polski zwyciężyła w klasyfikacji medalowej World Relays Athletics w Chorzowie! Biało-Czerwoni w dwudniowej rywalizacji wywalczyli dwa tytuły mistrzowskie. Gospodarze imprezy triumfowali w jeszcze jednym zestawieniu.

W pierwszy weekend maja odbyła się piąta edycja nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet. Po raz pierwszy w historii rywalizację przeprowadzono w Chorzowie.

Łącznie przeprowadzono dziewięć konkurencji. W pięciu z nich medale zdobywali reprezentanci Polski.

Biało-Czerwoni byli najlepsi w biegu 2x2x400 m, w którym wystąpili Patryk Dobek i Joanna Jóźwik, a także na dystansie 4x200 m. Na najwyższym stopniu podium stanęły Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek oraz Marlena Gola.

Oprócz tego Polacy zdobywali srebrne medale w sztafecie płotkarskiej, biegu 4x100 m kobiet i 4x400 m kobiet. Po dwa złote krążki zgarnęli także Włosi i Niemcy.

Gospodarze mistrzostw zwyciężyli w jeszcze jednej klasyfikacji - drużynowej. W każdej konkurencji przyznawano za zwycięstwo 8 pkt, za drugie miejsce 7, za trzecie 6 itd. Polacy uzbierali łącznie 37 punktów i o pięć "oczek" wyprzedzili drugich Włochów. Czołową trójkę uzupełniła reprezentacja Kenii.

.Botswana--11

Czytaj także: - Co za bieg! Złote medale dla Polek! Prowadzenie od startu do mety! - Polki ze srebrnymi medalami! Kapitalna Pia Skrzyszowska!   ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zaręczyny na stadionie. Wzruszająca chwila