Świetny bieg Angeliki Sarny. Piotr Małachowski najlepszy w Tallinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / fot. Tomasz Kasjaniuk / Na zdjęciu: Piotr Małachowski
Materiały prasowe / fot. Tomasz Kasjaniuk / Na zdjęciu: Piotr Małachowski
zdjęcie autora artykułu

W sobotę Angelika Sarna świetnie spisała się w biegu na 800 metrów, ustanawiając swój nowy rekord życiowy. W Tallinie natomiast Piotr Małachowski triumfował w konkursie rzutu dyskiem.

Kilka dni temu Angelika Sarna pobiegła 800 metrów w czasie 2:01,38 na mityngu na Węgrzech. Reprezentantka Polski rozpędza się z każdym biegiem. W sobotę, w Genewie, Sarna pobiegła jeszcze szybciej - na metę wpadła z czasem 2:00,34 i jest to jej nowy rekord życiowy.

Tym samym Sarna wciąż walczy o wyjazd na igrzyska olimpijskie do Tokio, a świetny wynik w Genewie daje jej ważne punkty do rankingu olimpijskiego. W biegu triumfowała Deborah Rodriguez, która o ułamki sekund wyprzedziła Polkę (2:00,20).

W Tallinie natomiast Piotr Małachowski zwyciężył w dość dobrze obsadzonym konkursie rzutu dyskiem. Doświadczony reprezentant Polski w najlepszej próbie uzyskał 63,48 m. To jego drugi najlepszy wynik w tym sezonie. Trzecie miejsce w zawodach zajął Robert Urbanek (62,29 m).

Czytaj także: - Nowy rekord Polski Marcina Krukowskiego. "Trenuję z myślą, że z Tokio wrócę ze złotem"Kamila Lićwinko chce zmazać plamę z Rio. "Pozbyłam się wszystkich rzeczy związanych z tamtymi zawodami"

ZOBACZ WIDEO: Kamila Lićwinko chce zmazać plamę z Rio. "Pozbyłam się wszystkich rzeczy związanych z tamtymi zawodami"

Źródło artykułu: