Diamentowa Liga. Armand Duplantis z kolejnym rekordem. Piotr Lisek piąty

Armand Duplantis triumfował w konkursie skoku o tyczce podczas Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Piąte miejsce zajął Piotr Lisek. W Szwecji oglądaliśmy jeszcze m.in. Kamilę Lićwinko i Andrzeja Kucha.

PS
Armand Duplantis PAP/EPA / Christine Olsson / Na zdjęciu: Armand Duplantis
Armand Duplantis po raz kolejny udowodnił, że odjechał stawce w męskiej tyczce. Tym razem przed własną publicznością triumfował w zawodach Diamentowej Ligi. Jako jedyny w niedzielnych zmaganiach przekroczył barierę sześciu metrów. Skoczył dokładnie 6,02 m, ustanawiając nowy rekord mityngu. Później atakował jeszcze rekord świata (6,19 m), ale trzykrotnie strącił poprzeczkę.

Drugie miejsce w rywalizacji tyczkarzy zajął Sam Kendricks (5,92 m w pierwszej próbie), a trzeci był Renaud Lavillenie (5,92 m w drugiej próbie). Piotr Lisek wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie (5,82 m), ale to dało mu tylko piąte miejsce.

W konkursie skoku wzwyż kobiet oglądaliśmy Kamilę Lićwinko. To również była bardzo dobrze obsadzona rywalizacja. Polka bardzo pewnie zaliczyła cztery pierwsze wysokości, ale poprzeczka zawieszona na 1,96 m okazała się dla niej nie do pokonania w niedzielę. A to pozwoliło Lićwinko zająć piąte miejsce.

ZOBACZ WIDEO: Adam Kszczot zdradził plany na przyszłość. "Wracamy do wielkiego sportu na całym świecie"

Triumfowała Jarosława Mahuczich, która w trzeciej próbie zaliczyła 2,03 m. To aktualnie najlepszy wynik na światowych listach w 2021 roku. Podium uzupełniły Australijki - druga była Nicola McDermott (rekord życiowy 2,01 m), a trzecia Eleanor Patterson (1,96 m).

W zawodach Diamentowej Ligi zadebiutował Andrzej Kuch, który niedawno zdobył tytuł mistrza kraju w skoku w dal. W Sztokholmie był jednak daleki od skoków, które prezentował na mistrzostwach Polski. Z wynikiem 7,57 m zajął ósme miejsce. Pierwszy był Tajay Gayle - 8,55 m.

Czytaj także: Robert Sobera najlepszy w Sopocie. Świetny wynik 15-latka

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×