Rywale tylko patrzyli, jak ich miażdżą. Polska ma kolejne wielkie talenty (wideo)

Ostatni dzień mistrzostw Europy U20 w Tallinnie był świetny dla Polaków. W biegu finałowym na 800 metrów najlepsi okazali się dwaj nasi reprezentanci. Złoto wywalczył 17-letni Krzysztof Różnicki, srebro powędrowało do Kacpra Lewalskiego.

Mateusz Byczkowski
Młody Polak zdobył złoto Twitter / Młody Polak zdobył złoto
W niedzielę zakończą się mistrzostwa Europy do lat 20 w Tallinnie. Po sukcesach Kornelii Lesiewicz i Weroniki Barcz, w ślady koleżanek poszli inni nasi, młodzi reprezentanci. Mowa tu o Krzysztofie Różnickim i Kacprze Lewalskim.

17-letni Różnicki nie dał szans swoim rywalom i dość pewnie wywalczył złoty medal w biegu na 800 metrów. Za nim na metę dobiegł rok starszy Lewalski. "17-letni Krzysztof Różnicki zdominował finał" - czytamy na profilu European Athletics.

Oprócz tej dwójki w niedzielę bardzo dobrze spisali się także inni reprezentanci Polski. Panie w składzie: Dorota Puzio, Monika Moraszko, Marta Zimna i Magdalena Niemczyk wywalczyły brązowe medale w sztafecie 4x100 metrów.

W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli piąte miejsce. Nasi młodzi sportowcy zdobyli trzy złote krążki, trzy srebrne i dwa brązowe. Wyżej od nas znaleźli się jedynie Brytyjczycy, Niemcy, Irlandczycy oraz Hiszpanie.

Była szansa, aby powiększyć ten dorobek. W ostatniej konkurencji tego dnia nasza sztafeta 4x400 metrów mężczyzn w składzie: Michał Wróbel, Jakub Sobura-Durma, Mateusz Matera i Patryk Grzegorzewicz uplasowała się na szóstej pozycji.