Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kamila Przybyła kończy karierę. "Psychicznie jestem na dnie..."

Kamila Przybyła, reprezentantka Polski w skoku o tyczce, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o zakończeniu kariery. Opublikowała szczery i mocny wpis.

PS
Kamila Przybyła Instagram / Kamila Przybyła (Instagram) / Na zdjęciu: Kamila Przybyła
Ma dopiero 25 lat i jeszcze przez kilka kolejnych mogłaby z powodzeniem rywalizować o medale na krajowym, a może także i międzynarodowym poziomie. Problemy zdrowotne okazały się jednak nie do przezwyciężenia. W poniedziałek tyczkarka Kamila Przybyła ogłosiła zakończenie sportowej kariery.

Przybyła opublikowała mocny i szczery wpis w mediach społecznościowych, w którym tłumaczy powody swojej decyzji. Tyczkarka od początku roku zmagała się z problemami zdrowotnymi, odpuściła sezon halowy, poddała się operacji Achillesa, ale później pojawił się kolejny uraz - mięśnia czworogłowego. Choć zacisnęła zęby i postawiła sobie za cel kwalifikację olimpijską, kontuzje nie pozwoliły jej na spełnienie marzeń.

"Przed każdym treningiem i zawodami brałam po kilka tabletek przeciwbólowych. Na mistrzostwach Polski niestety ból był już tak silny, ze żadne tabletki nie pomagały. Bałam się odbić, bo z tyłu głowy wiedziałam, że mogę doznać jeszcze większej kontuzji. Przez te wszystkie lata walczyłam ze zdrowiem, bo przecież jestem fighterką. Za każdym razem gdy upadałam, zaciskałam zęby i się podnosiłam" - napisała na Instagramie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: świetna forma żony Kota. A zaledwie kilka miesięcy temu urodziła dziecko

A dalej ogłosiła koniec sportowej kariery. "Psychicznie jestem na dnie… Nie mam siły już dalej walczyć, dlatego podjęłam decyzje o zakończeniu swojej kariery sportowej. Wiem ze nie zrobiłam w sporcie wszystkiego na co mnie stać, ale zdrowie po prostu mi na to nie pozwala" - dodała.

Przybyła w 2015 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy Juniorów. W 2016 i 2017 roku wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w skoku o tyczce, a w 2017 i 2018 roku, w hali, została mistrzynią kraju.

Czytaj także:
Mistrzostwa świata juniorów udane dla Polaków. Tak dobrze nie było od blisko dwóch dekad
Diamentowa Liga. Trzecie miejsce Kamili Lićwinko. Świetny występ Jamajki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • yes Zgłoś komentarz
  A gdzie jest mój wpis dotyczący analizy kariery Kamili Przybyły? To co napisałem (i zostawiliście) jest uzupełnieniem. Chodzi o to, że Przybyła lepsze wyniki ze względu na wiek i
  Czytaj całość
  sukcesy miała od roku 2015, czyli po odejściu Pyrek i Rogowskiej. Zrobienie wcześniejszej analizy i napisanie zajęło dużo czasu, a usunięcie trwało moment. Nie powtórzę wpisu, gdyż korzystałem z różnych tabel i informacji...
  • yes Zgłoś komentarz
   W przypadku startów Kamili Przybyły ważne jest to, że Monika Pyrek ogłosiła zakończenie kariery w roku 2013 (na początku), a Anna Rogowska w 2015 (luty).
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×