Tragiczne wieści. Kenijska olimpijka zasztyletowana

Nie żyje Agnes Jebet Tirop. Jeszcze w sierpniu startowała w olimpijskim finale biegu na 5000 metrów, w którym była blisko zdobycia medalu. Kenijka została zasztyletowana w swoim domu.

Łukasz Witczyk
Agnes Jebet Tirop Getty Images / Erick W. Rasco / Na zdjęciu: Agnes Jebet Tirop
Kenijska biegaczka była jedną z najbardziej znanych zawodniczek z tego kraju. Specjalizowała się w biegach dystansowych. Agnes Jebet Tirop startowała zarówno na dystansie 5 kilometrów, jak i 10 kilometrów. Na tym pierwszym dystansie podczas igrzysk w Tokio awansowała do finału, w którym była czwarta.

25-latka znaleziona została martwa w swoim domu w kenijskim Iten. Jej śmierć potwierdził działacz kenijskiej federacji lekkoatletycznej, Barnaba Korir. Ta wiadomość wywołała szok wśród kibiców, którzy jeszcze nieco ponad dwa miesiące temu dopingowali ją w walce o olimpijski medal.

Policja wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo, że lekkoatletka została zasztyletowana przez nieznanego sprawcę.

Tirop była dwukrotną brązową medalistką mistrzostw świata w biegu na 10 tysięcy metrów. Niedawno przeszła do historii jako rekordzistka globu w biegu na 10 km, w którym osiągnęła czas 30:01.