KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polski sportowiec był świadkiem strasznego wypadku. "Jedno było przerażające"

Na skrzyżowaniu w Bydgoszczy samochód uderzył w karetkę, czym doprowadził do jej przewrócenia się na bok. W pobliżu był Paweł Wojciechowski, który jako jedyny pokazał, jak należy się zachować w tej sytuacji.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Paweł Wojciechowski udzielający pomocy w wypadku Facebook / Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski udzielający pomocy w wypadku
Do strasznego wypadku doszło kilka dni temu w Bydgoszczy. Na skrzyżowaniu czarny samochód osobowy nie zatrzymał się przed karetką jadącą na sygnale. Uderzył w tył pojazdu ratunkowego, który wjechał w pobliski znak i przewrócił się na bok.

Po chwili widać, jak pewien mężczyzna wskakuje na auto i otwiera drzwi od strony pasażera. Wszystko po to, aby jak najszybciej wyciągnąć z karetki poszkodowanych. Teraz w materiale TVN 24 dowiadujemy się, że był to znany polski sportowiec Paweł Wojciechowski.

Były mistrz świata w skoku o tyczce był w pobliżu. Jechał z kolegą, który powiedział mu, że wywróciła się karetka. 32-latek od razu wiedział, jak w tej chwili należy się zachować.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zobacz skok znanego dziennikarza telewizyjnego. Skok... narciarski!

- Nie myśląc o niczym, ruszyłem. Miałem dość spory dystans do pokonania, bo około 400 metrów i dobiegłem tam praktycznie równo z radiowozem policji - opowiada w materiale, który został wyemitowany w programie "Fakty po Faktach".

Bohaterskie zachowanie tyczkarza można zauważyć w materiale filmowym, który znajdziecie poniżej. Sportowca jednak zaskoczyła bierność innych świadków.

- Jedno było przerażające, że nikt nie podbiegł, nikt nie pomógł. Ja z takiej odległości dotarłem tam jako pierwszy. Pierwsza myśl, która mnie spotkała, to co będzie, jak mnie to spotka, czy też nikt się nie zatrzyma - mówi Wojciechowski.

Co wiadomo o samym wypadku? Samochodem osobowym jechały trzy osoby w tym dziecko. Wszyscy wyszli cało z tego zdarzenia. Do szpitala trafił jedynie kierowca karetki, który jechał sam, ale nie doznał on poważniejszych obrażeń.

Policja uznała, że w tej sytuacji zawinił mężczyzna, który prowadził samochód uprzywilejowany. Sygnały świetlne nie zwalniały go z tego, aby przed wjechaniem na skrzyżowanie upewnił się, że nie zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego.

Oscar Pistorius może walczyć o warunkowe zwolnienie. "To otwiera wiele ran" >>

Zaskakujące pomysły polskiego mistrza. Oto jego plany >>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • wielkopolska.unia.l. Zgłoś komentarz
  WP ma prawdziwe info oparte nie na polskiej telewizji TVN zawsze ci prawdę powie
  • Moderator. Zgłoś komentarz
   "Na skrzyżowaniu czarny samochód osobowy nie zatrzymał się przed karetką jadącą na sygnale. Uderzył w tył pojazdu ratunkowego, który wjechał w pobliski znak i przewrócił się
   Czytaj całość
   na bok" i dalej |"Policja uznała, że w tej sytuacji zawinił mężczyzna, który prowadził samochód uprzywilejowany". To chyba jedno drugiemu zaprzecza? Koniec końców to przecież karetka wymusiła pierwszeństwo.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×