Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lacrosse. Wrocławskie Pantery poszerzają swoje "portfolio" o lacrosse!

Przyszedł czas na kolejny amerykański sport we Wrocław Panthers. Najbardziej utytułowana polska drużyna futbolu amerykańskiego powiększyła swoje sportowe stado o lacrosse.

 Redakcja
Redakcja
lacrosse w gronie Wrocław Panthers Materiały prasowe / Na zdjęciu: lacrosse w gronie Wrocław Panthers
Lacrosse w Polsce zrzesza coraz więcej miłośników. Polska Federacja została niedawno oficjalnie związkiem sportowym, a mistrzostwa Europy mężczyzn odbędą się w 2021 roku właśnie we Wrocławiu.

Jednak nie tylko męskim lacrosse żyją zawodnicy w Polsce. Takie drużyny jak Poznań Hussars Ladies czy Kosynierki Wrocław to utytułowane ekipy, które mają na swoim koncie także sukcesy poza naszym krajem. Do tego właśnie grona dołączyła właśnie kolejna damska drużyna, której "core" stanowią właśnie zawodniczki wrocławskich Kosynierek - będą jednak występować pod egidą mistrzów Europy w futbolu amerykański, czyli Panthers Wrocław.

- Połączenie to szansa na rozwój dla całej naszej dyscypliny. Wierzymy, że dołączenie do Panthers Wrocław jest pierwszym, ważnym krokiem, by spopularyzować nasz sport w Polsce. Jednocześnie, chcemy podbić Europę, więc najlepsze przed nami. W tym sezonie dołączymy do Polskiej Federacji Lacrosse - jest to dla nas kluczowe, by nasza drużyna mogła wziąć udział w rozgrywkach ligowych na wiosnę. Z drużyną seniorek trenujemy intensywnie, stale podnosząc poziom gry, a przy wsparciu Panthers Wrocław, wierzymy, że każde mistrzostwa będą nasze - mówi trenerka Wrocław Panthers Lacrosse, Joanna Wawrzynów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gol-marzenie w Katarze. Cudowna przewrotka na wagę wygranej

- Dużą nadzieje pokładamy też w drużynie juniorek, które początkowo będą miały szansę wypróbować swoich sił w obydwu żeńskich dyscyplinach dostępnych w naszym Klubie: lacrosse i softballu. Zawodniczki wyróżniające się w naszym sporcie, będziemy chciały ukierunkować tak, aby po przekroczeniu 16 lat, dołączyły do drużyny seniorek - dodaje.

- W kwestii rozwoju klubu naturalnym po softballu krokiem było dla nas rozglądanie się za kolejną dyscypliną, bo jak mówią - apetyt rośnie w miarę jedzenia! Nasz "romans" z dziewczynami z lacrosse trwał już trochę, może przez wzgląd na dzielące nasze biura raptem 30 metrów. Rozmowy prowadziliśmy już jakiś czas, ale COVID przyspieszył cały proces. Nie bez znaczenia dla decyzji o połączeniu się z lacrossem był fakt jego ustabilizowanej pozycji. Lacrosse, jak i z resztą softball mają swoje związki sportowe pod ministerstwem i pozwala nam to pozytywnie patrzeć w przyszłość! Jeżeli chodzi o cele to są niezmienne, czyli tak przy footballistach, softballistkach jak i przy lacrossistkach idziemy po najwyższe trofea - interesują nas mistrzostwa zarówno Polski jak i Europy - opowiada prezes Wrocław Panthers, Michał Latoś.

Miejmy nadzieję, że Panthers Lacrosse zaprezentują się w sprzyjających dla kibiców warunkach już na wiosnę. Tymczasem męska liga właśnie zakończyła swój sezon, który - jak wszyscy liczą - również powróci w 2021 roku. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Kosynierów Wrocław, a tuż za nimi AZS Legion Katowice i Grom Warszawa. Pełne wyniki i statystyki indywidualne można zobaczyć na stronie Federacji na Facebooku.

Zobacz też:
Ruszyły rozgrywki Pucharu Polskiej Federacji Lacrosse!
Wybrano władze i zarząd Polskiego Związku Lacrosse

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×