Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ruszyły rozgrywki Pucharu Polskiej Federacji Lacrosse!

Pandemia pokrzyżowała plany na sezon Polskiej Ligi Lacrosse po pierwszej rundzie rozgrywek, ale w ostatni weekend ligowy lacrosse wrócił na boiska. Tym razem w olimpijskiej formie, choć cel pozostał ten sam: zdobyć mistrzostwo Polski.

DB
zawody lacrosse Materiały prasowe / Marek Stor, shutterlax.com / Na zdjęciu: zawody lacrosse
W kwietniu obostrzenia dotyczące pandemii COVID-19 brutalnie przerwały rozgrywki Polskiej Ligi Lacrosse. Zresztą nie była to jedyna dyscyplina na świecie, która musiała pauzować z tego powodu.

Na szczęście w ostatni weekend polski lacrosse powrócił do życia za sprawą Pucharu Polskiej Federacji Lacrosse. Tradycyjnie w rozgrywkach bierze udział sześć drużyn: Grom Warszawa, Kosynierzy Wrocław, AZS Legion Katowice, Spartans Oświęcim, Kraków Kings i Poznań Hussars. Każdy zespół rozegra łącznie dwadzieścia meczów w ramach jedenastu turniejów. Zmieni się jednak sposób, w jaki rozgrywane będą spotkania.

Zamiast tradycyjnego pojedynku 10 na 10 na pełnowymiarowym boisku, drużyny będą musiały się dostosować do zasad olimpijskich. Światowa Federacja cały czas stara się, aby lacrosse powrócił do panteonu sportów olimpijskich już w 2028 roku (Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles). Ale zmiany w lidze podyktowane są też potrzebą wznowienia rozgrywek w tak trudnym okresie.

ZOBACZ WIDEO: Lotos PZT Polish Tour. Paula Kania-Choduń: Tenis w końcu sprawia mi przyjemność

Główne różnice w porównaniu do tradycyjnego trybu meczowego to znacznie mniejsze boisko, zredukowana ilość zawodników oraz skrócony czas gry. Nowy format ma również służyć przyspieszeniu tempa gry oraz zwiększeniu widowiska meczów.

W ostatni weekend Kraków i Katowice były gospodarzami turniejów, ale kibice będę mogli jeszcze zobaczyć lacrosse w te wakacje.

Terminarz prezentuje się następująco:

II weekend
III turniej, 15.08.2020 Oświęcim
IV turniej, 15.08.2020 Poznań

III weekend
V turniej, 22.08.2020 Wrocław

IV weekend
VI turniej, 12.09.2020 Katowice
VII turniej, 12.09.2020 Kraków

V weekend
VIII turniej, 26.09.2020 Warszawa
IX turniej, 26.09.2020 Wrocław

VI weekend
X turniej, 17.10.2020 Poznań
XI turniej, 17.10.2020 Oświęcim

Więcej informacji na stronie: www.lacrossepolska.com

***

Polski Związek Lacrosse istnieje od lipca 2020 roku. W skład organizacji wchodzi regularnie rozgrywana Polska Liga Lacrosse. W lidze męskiej o tytuł mistrza Polski walczy sześć drużyn męskich: Spartans Oświęcim, Kosynierzy Wrocław, AZS Legion Katowice, Kraków Kings, Poznań Hussars i Grom Warszawa. W lidze żeńskiej o Mistrzostwo zmagają się cztery drużyny: Walkirie Katowice, Kosynierki Wrocław, Poznań Hussars Ladies i Kraków Queens.

Do działań operacyjnych Związku należy także koordynacja reprezentacji Polski lacrosse mężczyzn, kobiet, a także kadry narodowej w box lacrosse, czy odmianie halowej tego sportu.

Zobacz też:
WADA łagodzi przepisy antydopingowe. Będą krótsze dyskwalifikacje
Maraton w Londynie odbędzie się, ale tylko dla elity. Amatorom pozostaje bieg wirtualny

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×