Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

We Wrocławiu odbyła się kolejna edycja turnieju lacrosse: Silesia Cup

Za nami kolejna edycja jednego z najbardziej prestiżowych turniejów lacrosse w Europie - Silesia Cup. W tym roku w zmaganiach wzięło udział pięć drużyn męskich i trzy damskie.

 Redakcja
Redakcja
zawody lacrosse Materiały prasowe / Marek Stor, shutterlax.com / Na zdjęciu: zawody lacrosse
Pandemia próbuje pokrzyżować sportowe plany polskiego sportu, ale lacrosse znalazł sposób na to, aby wrócić na lokalne boiska. Trwają właśnie rozgrywki Pucharu Polski, ale w ostatnie dni wakacji zorganizowano również kolejną edycję turnieju Silesia Cup - jednego z najbardziej prestiżowych turniejów lacrosse w Europie.

Silesia Cup w normalnych warunkach odbywa się zawsze w tzw. weekend majowy. Od 1 do 3 maja do Wrocławia (już od 10 lat) zjeżdżają zawodnicy z całej Europy, aby w luźnej i przyjaznej atmosferze rywalizować o tytuł mistrza Dolnego Śląska w lacrosse. Organizatorem wydarzenia jest polska drużyna, 7-krotny mistrz Polski Kosynierzy Wrocław.

W tym roku w turnieju wzięło udział pięć drużyn męskich i trzy drużyny damskie. Mimo obostrzeń turniej odwiedzili również zawodnicy Rotterdam Jaguars z Holandii.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skoczył nie w Wiśle, a... do wody! Efektowne salto Karla Geigera

W męskiej części rozgrywek w finale zderzyli się znani sobie rywale, czyli gospodarze Kosynierzy Wrocław i warszawski Grom. Stołeczni gracze są jedynymi posiadaczami tytułu mistrza Polski poza Kosynierami Wrocław, więc spotkanie jak zawsze było ostre i widowiskowe. Warszawiacy musieli jednak uznać wyższość Kosynierów w tym roku, a tytuł został we Wrocławiu.

Mimo że tegoroczna Silesia już się zakończyła to polski lacrosse wraca na boisko w najbliższy weekend. Tym razem gospodarzem w rozgrywkach Pucharu Polski będzie drużyna AZS Legion Katowice, a na turniej przyjadą do nich wspomniani wcześniej Kosynierzy Wrocław i Grom Warszawa. W tym samym czasie Kraków Kings przyjmą u siebie Poznań Hussars i Spartans Oświęcim.

Terminarz prezentuje się następująco:

IV weekend
VI turniej, 12.09.2020 Katowice
VII turniej, 12.09.2020 Kraków

V weekend
VIII turniej, 26.09.2020 Warszawa
IX turniej, 26.09.2020 Wrocław

VI weekend
X turniej, 17.10.2020 Poznań
XI turniej, 17.10.2020 Oświęcim

Materiał partnera

Zobacz też:
Wybrano władze i zarząd Polskiego Związku Lacrosse
Lacrosse - zasady, historia, boisko, sprzęt

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×