KokpitKibice
Relacje na żywo
wybierz dyscyplinę
Wirtualna Polska partnerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Tokio 2020. Będą surowe kary dla sportowców. Grozi im nawet deportacja

Na nieco ponad miesiąc przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio, wciąż trwają prace, aby zapewnić bezpieczną rywalizację. Wiemy już, że sportowców będą obowiązywać restrykcje, których złamanie grozić surową karą.
PS
Reżim sanitarny podczas igrzysk w Tokio ma być surowo przestrzegany Getty Images / James Matsumoto/SOPA Images/LightRocket / Reżim sanitarny podczas igrzysk w Tokio ma być surowo przestrzegany

Za pięć tygodni rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Tokio - opóźnione o rok z powodu pandemii koronawirusa. Wokół imprezy nie brakuje kontrowersji - Japończycy obawiają się, że igrzyska przyczynią się do rozwoju pandemii w kraju. Zdecydowana większość nie chce tej imprezy w 2021 roku. 

Organizatorzy pracują nad protokołami i zasadami, które mają zapewnić bezpieczeństwo - i dla sportowców, i dla mieszkańców. Według podręcznika przygotowanego przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, sportowcy muszą unikać niepotrzebnego przebywania w małych, zamkniętych pomieszczeniach - jak na przykład windy. 

W oficjalnych pojazdach igrzysk olimpijskich, którymi będą przemieszczać się zawodnicy, obowiązywać będą maseczki i zakaz rozmów z kierowcą. Ponadto olimpijczycy będą musieli spożywać posiłki z utrzymaniem dwumetrowego odstępu od innych lub jeść samodzielnie. Wszystko po to, aby zminimalizować kontakt i ewentualne ryzyko zakażenia się. 

MKOl określił też surowe kary dla sportowców, którzy będą łamać zasady związane z bezpieczeństwem. Grozi im grzywna, dyskwalifikacja, odebranie medalu, a nawet deportacja - w przypadku notorycznego łamania przepisów. 

Organizatorzy igrzysk rozważają również konieczność sześciodniowej kwarantanny dla osób, które przyjadą z krajów, gdzie rośnie liczba zakażeń wariantem Delta koronawirusa. W tym momencie mówi się o dziesięciu krajach. 

Czytaj także:
Wojciech Nowicki lepszy od Pawła Fajdka. 17-latka pogodziła doświadczone zawodniczki
Świetny bieg Angeliki Sarny. Piotr Małachowski najlepszy w Tallinie

ZOBACZ WIDEO: Przełożenie igrzysk wielką szansą dla Kamili Lićwinko. "Mogę walczyć o bardzo dobry wynik"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×