Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Plawgo w RPA przygotowuje się do występu w Londynie

Marek Plawgo, członek Team Visa, ciężko pracuje w Republice Południowej Afryki przygotowując się do swojego najważniejszego w życiu startu na Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Plawgo cały styczeń br. przebywał w znanym i cenionym ośrodku sportowym w Potchefstroom w RPA, gdzie dwa lata temu trenował zespół mistrzów świata w piłce nożnej. Marek wykorzystywał dobrą pogodę oraz idealne warunki do treningu, który był możliwy m.in. dzięki wsparciu Visa Europe. Jako członek programu sponsoringowego Team Visa, 50-osobowego zespołu sportowców z całego świata (w którego skład wchodzi m.in. Michael Phelps), Marek – podobnie, jak troje innych polskich sportowców – otrzymuje wsparcie, w tym finansowe, ze strony systemu płatniczego Visa Europe w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

- Łatwo nie jest, ale skutecznie posuwam się do przodu – powiedział Marek Plawgo o swoim treningu, w tym o miesięcznym pobycie w Republice Południowej Afryki. - Jestem wdzięczny Visa Europe za pomoc. O ile udało mi się znaleźć finanse z klubu na wyjazd treningowy w marcu – to bez pomocy Visa wyjazd w styczniu do Republiki Południowej Afryki był tylko w sferze marzeń. A to był nieporównywalnie lepszy trening niż w domu.

Jak wyznał płotkarski mistrz Polski oraz medalista mistrzostw Europy i świata, wszystkie te medale oddałby za medal olimpijski. - Ciężko pracuję i wykorzystuję każdą chwilę, by zdobyć minimum olimpijskie i powalczyć w Londynie – stwierdził Marek Plawgo.

W marcu br. Marek Plawgo będzie kontynuował przygotowania w RPA. Pierwszy start w tegorocznych zawodach jest przewidywany na 2 czerwca br. w Bydgoszczy podczas międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego.

Organizacja Visa po raz pierwszy utworzyła Team Visa w 2002 r. w przededniu Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Ateny 2004. Od tego czasu wsparcie Visa – zarówno finansowe, jak i marketingowe – otrzymało ponad tysiąc sportowców z całego świata, realizujących swoje olimpijskie marzenia. Polscy sportowcy znaleźli się w gronie zawodników tworzących zespół Team Visa po raz pierwszy w 2011 r. Ze wsparcia systemu płatniczego Visa Europe w drodze na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Londyn 2012 korzysta czwórka polskich sportowców. Są to: pływaczka Otylia Jędrzejczak, olimpijska i paraolimpijska tenisistka stołowa Natalia Partyka, płotkarz Marek Plawgo oraz tyczkarz Paweł Wojciechowski.

Organizacja Visa sponsoruje Igrzyska Olimpijskie od ponad 25 lat, a Igrzyska Paraolimpijskie od 10 lat.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×