Hiszpanie jadą do Londynu! - relacja z meczu Algieria - Hiszpania

Hiszpanie dzięki wygranej z Algierczykami 28:20 (14:9) zapewnili sobie awans do Igrzysk Olimpijskich. W drużynie Valero Rivery szczególnie wyróżniał się bramkarz Jose Manuel Sierra, który zanotował 47 procentową skuteczność.

Michał Halski

W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze turnieju, którzy w 5. minucie prowadzili już 3:0. Dobrze w bramce prezentował się Jose Manuel Sierra. Od tego momentu zawodnikom Valero Rivery grało się bardzo trudno dzięki wysuniętej obronie Algierczyków, którzy w 7. minucie zniwelowali przewagę Hiszpanów do dwóch bramek (4:2).

Gra w ataku gospodarzy turnieju nie układała się najlepiej, jednak zawodnicy z Algierii nie potrafili tego wykorzystać. Dobre zawody cały czas rozgrywał Sierra zatrzymując ataki przeciwników. W 15. minucie Hiszpanie objęli najwyższe jak dotąd prowadzenie 7:3 za sprawą bramki Alberto Rocasa ze skrzydła.

Obraz gry nie zmieniał się, podopieczni Valero Rivery utrzymywali przewagę, ekipie z Afryki nie pomagała dobra współpraca z obrotowym. Skutecznymi rzutami ze skrzydła popisał się Victor Tomas zdobywając bramki na 13:9 i 14:9 i to po trzydziestu minutach Hiszpanie schodzili prowadząc.

Początek drugiej połowy to bardzo dobra gra gospodarzy turnieju, którzy w 34. minucie wyszli na najwyższe prowadzenie w tym meczu 18:11 po bramce Geodena Guardioli. Widząc nie najlepszą grę swojego zespołu szkoleniowiec Algierii poprosił czas już w 37. minucie. Wskazówki jednak na niewiele się zdały.

Od 40. minuty Hiszpanie nie potrafili zdobyć bramki, a niemoc strzelecką przełamał dopiero w 47. minucie Jorge Maqueda. Działo się tak dzięki dobrej grze obronnej Algierczyków. Zawodnicy Valero Rivery kontrolowali wynik już do końca spotkania ostatecznie wygrywając 28:20 i zapewniając sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Algieria - Hiszpania 20:28 (9:14)

Algieria: Kerbouche (14%), Bousmal (25%) - Mokrani 8, Zaoui 4, Berkous 3, Dauod 1, Rahim 1, Baoubaiou 1, Chehbour 1, Gaceb 1

Hiszpania: Sierra (47%) - Canellas 6, Aguinagalde 4, Rocas 4, Tomas 3, Rivera 3, Guardiola 2, Garcia 2, Sarmiento 2, Maqueda 2

Sędziowali: Kenneth Abrahamsen i Arne Kristiansen (Norwegia)