KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Znane terminy turniejów interkontynentalnych do IO

Wiemy już, kto, gdzie i kiedy zagra w maju i czerwcu o prawo udziału w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Kibice siatkówki na całym świecie będą mogli emocjonować się starciami swoich reprezentacji narodowych, walczących o prawo udziału w najważniejszej imprezie sezonu.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Najwcześniej, bo już 19 maja, rozpoczną się interkontynentalne kwalifikacje pań. W turnieju, którego gospodarzem będzie stolica Japonii, udział weźmie osiem zespołów, m.in reprezentacje Rosji i Serbii, które dość niespodziewanie zaliczyły słaby występ w europejskich kwalifikacjach w Ankarze. Awans na igrzyska uzyskają najlepsze trzy drużyny turnieju i najlepszy zespół z Azji.

Kolejne rozstrzygnięcia zapadną znów w Tokio, a także Sofii i Berlinie, gdzie o przepustkę na igrzyska powalczą męskie reprezentacje. Pierwotnie jeden z turniejów miał odbyć się we Włoszech, lecz po zwycięstwie Włochów w europejskim kwalifikacjach olimpijskich należało zmienić gospodarza imprezy i wybór padł na Bułgarię. Dla podopiecznych Silvano Prandiego (który niedawno zastąpił na stanowisku selekcjonera bułgarskiej drużyny Radostina Stojczewa) uzyskanie upragnionego awansu, mimo wsparcia własnych kibiców, będzie sporym wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu złej atmosfery z drużynie spowodowanej dymisją Stojczewa.

Awans z czterozespołowych grup turniejowych uzyska tylko zwycięzca, natomiast w Japonii udział w igrzyskach zagwarantują sobie dwa najlepsze zespoły.

Turnieje kwalifikacyjne do IO siatkarzy:

Bułgaria (8-10 czerwca):

Bułgaria, Egipt, Francja, Pakistan

Niemcy (8-10 czerwca):

Niemcy, Kuba, Czechy, Indie

Japonia (1-10 czerwca):

Japonia, Serbia, Wenezuela, Puerto Rico, Iran, Chiny, Korea, Australia

Turniej kwalifikacyjny do IO siatkarek:

Japonia (19-27 maja):

Rosja, Serbia, Japonia, Korea, Tajlandia, Tajwan, Kuba, Peru

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
fivb.org/inf.własna
Komentarze (1)
 • chieri Zgłoś komentarz
  Znowu ta Japonia... Ciekawe na jak dlugo Japonczycy wykupili sobie turnieje, bo to jest juz strasznie nudne i bardzo niesprawiedliwe w stosunku do innych zespolow.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×