Grupa B: Zabójcza końcówka Amerykanek

28:9 wygrały ostatnią kwartę koszykarki USA, które pewnie pokonały Chorwatki (81:56) w meczu grupy A. Amerykanki są murowanymi kandydatkami do złotego medalu.

Jacek Konsek

Amerykanki pozwoliły Chorwatkom zdobyć jedynie cztery punkty w pierwszej kwarcie, lecz kolejne odsłony były wyrównane. Koszykarki z Bałkanów grały jak równy z równym z potentatkami zza wielkiej wody, głównie dzięki świetnej grze duetu Ivezic-Vrsaljko. Podopieczne Geno Auriemmy zabójczy cios zadały w ostatniej odsłonie, którą wygrały aż 28:9.

14 punktów dla triumfatorek wywalczyła Tina Charles a 13 oczek dorzuciła Angel McCoughtry.

W poprzednich spotkaniach grupy A Chinki pokonały Czeszki a Turczynki nie dały szans Angoli.

USA - Chorwacja 81:56 (11:4, 20:24, 22:19, 28:9)

USA: Charles 14, McCoughtry 13, Parker 11, Catchings 10, Whalen 9, Taurasi 8, Bird 5, Moore 4, Cash 3, Fowles 2, Augustus 2.

Chorwacja: Ivezic 22, Vrsaljko 19, Ivankovic 7, Mandir 3, Ciglar 3, Lelas 2, Jelavic 0, Karcic 0, Salopek 0.