Wioślarstwo: Michał Słoma powalczy o 13. miejsce

Michał Słoma zajął 3. miejsce w półfinale D zmagań skifistów i uzyskał awans do finału C. Reprezentant Polski będzie walczył o 13. miejsce w igrzyskach olimpijskich.

Łukasz Witczyk

Michał Słoma we wtorkowym wyścigu ćwierćfinałowym zajął dopiero 5. miejsce i na igrzyskach w Londynie pozostała mu walka o pozycję 13-24. W półfinale D polski skifista zajął 3. miejsce i do zwycięzcy, Henrika Stephansena, stracił ponad 9 sekund. Trzecia pozycja w półfinałowym wyścigu dała 30-letniemu zawodnikowi AZS UMK Toruń miejsce w finale C. Polak będzie walczył o 13. pozycję.

Słoma słabo rozpoczął wyścig. Po 500 metrach był na 5. pozycji w stawce i wyprzedzał jedynie Brazylijczyka Nocettiego. W dalszej fazie reprezentant Polski tracił kolejne sekundy do znajdujących się na pierwszych pozycjach Meksykanina Patricka Loligera Salasa i Duńczyka Stephansena, lecz zaczął odrabiać straty do pozostałych wioślarzy. Polak na ostatnich 500 metrach stoczył walkę o awans do finału C z Egipcjaninem Nourem El Din Hassaneinem.  Pochodzący z Afryki zawodnik nie wytrzymał tempa narzuconego przez reprezentanta Polski i to Słoma zapewnił sobie udział w finale C.

3. Michał Słoma: 7:39,00