Pływanie: Kawęcki wystąpi w finale!

Radosław Kawęcki w swoim wyścigu półfinałowym zajął trzecie miejsce i z piątym czasem awansował do finału 200 metrów stylem grzbietowym.
Michał Piegza

Radosław Kawęcki w swoim wyścigu półfinałowym zajął trzecie miejsce i z czasem awansował do finału 200 metrów stylem grzbietowym. Polak o ok. sekundę poprawił wynik z porannych eliminacji.

Nasz pływak świetnie rozpoczął wyścig. Po pierwszym nawrocie Polak był prowadził. W połowie dystansu wyprzedzał Australijczyka Mitcha Larkina już o 0,49 sekundy, a na ostatnim nawrocie o 0,45 sekundy. Na ostatniej długości Polak jednak osłabł i został wyprzedzony przed dwóch pływaków, Amerykanina Ryana Lochte oraz Japończyka Ryosuke Irie.

Mimo że zwycięzca drugiego wyścigu półfinałowego osiągnął najlepszy czas to jednak Kawęcki awansował do finału z piątym czasem.