Wioślarstwo: Brąz polskiej dwójki!

Polska dwójka kobiet Julia Michalska - Magdalena Fularczyk zdobyła brązowy medal w konkurencji wioślarskich dwójek kobiet
Michał Piegza

Jedynie osady Wielkiej Brytanii i Australii okazały się lepsze od Polek w finałowym wyścigu.

Tuż po starcie nasze reprezentantki plasowały się na 3-4 pozycji. Po pięciuset metrach polska dwójka wysunęła się na trzecie miejsce ze stratą niespełna trzech sekund do prowadzących Brytyjek.

Po przepłynięciu kilometra dwójka Michalska - Fularczyk były trzecie ze sporą przewagą nad resztą stawki. Do prowadzących reprezentantek Wielkiej Brytanii i Australii Polki sporo już traciły.

Pięćset metrów przed metą nasze reprezentantki utrzymywały trzecie miejsce nad czwartymi Chinkami mając ponad cztery sekundy przewagi. Na finiszu Polki goniły Azjatki, ale biało-czerwonym udało się odeprzeć ataki i Michalska z Fularczyk zdobyły dla polski drugi medal w Londynie.

Wyniki finału wioślarskich dwójek kobiet:

1. Anna Watkins / Katherine Grainger (Wielka Brytania) 6:55.82
2. Kim Crow / Brooke Pratley (Australia) 6:58.55
3. Magdalena Fularczyk / Julia Michalska (Polska) 7:07.92
4. Min Wang / Weiwei Zhu (Chiny) 7:08.92
5. Fiona Paterson / Anna Reymer (Nowa Zelandia) 7:09.82
6. Margot Shumway / Sarah Trowbridge (USA) 7:10.54

Watkins zaczęła trenować wioślarstwo rekreacyjnie w 2001 roku na uczelni Newnham College w Cambridge. Poważnie zaczęła traktować tę dyscyplinę, kiedy przyjaciel powiedział jej, że zbudowana jest dla wioślarstwa.

Latem 2009 roku trenowała w strojach, które miały różnego rodzaju ramiączka. W ten sposób chciała sobie zapewnić równą opaleniznę na ramionach i plecach przed ślubem, który miał miejsce dwa tygodnie po mistrzostwach świata w Polsce. W Poznaniu zdobyła srebrny medal w rywalizacji dwójek podwójnych.

Grainger z kolei pasjonuje się kryminałami. Oprócz wioślarstwa uprawia karate, w którym ma czarny pas. Codziennie rano trenuje po dwie godziny na wodzie, po czym przenosi się na maszynę imitującą wiosłowanie. Popołudnia spędza w siłowni.

Na mistrzostwa świata w 2009 r. w Poznaniu zdobyła srebrny medal w konkurencji jedynek.