Znamy najlepszą ósemkę męskich drużyn

Getty Images /  Julian Finney/Getty Images / Łucznictwo na IO w Paryżu
Getty Images / Julian Finney/Getty Images / Łucznictwo na IO w Paryżu

Wiemy, które reprezentacje powalczą o medale w turnieju drużyn męskich na torach łuczniczych podczas igrzysk olimpijskich Paryż 2024. Najlepsza ósemka jeszcze w poniedziałek rozda między sobą medale olimpijskie.

W poniedziałkowy poranek rozpoczęły się zmagań drużyn męskich na torach łuczniczych na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. W porannej sesji mogliśmy śledzić poczynania ośmiu drużyn, które walczyły o cztery miejsca i awans do ćwierćfinału.

W pierwszym spotkaniu Japończycy pewnie pokonali rywali z Meksyku, tracąc tylko punkt w drugim secie. W pozostałych partiach to byli górą i w sesji popołudniowej powalczą o awans do czołowej czwórki. Jeszcze łatwiejszą przeprawę mieli zawodnicy Chińskiego Tajpej, którzy w trzech setach pokonali Brytyjczyków 6:0 i szybko zameldowali się w ćwierćfinale.

Zdecydowanie więcej emocji było w dwóch pozostałych meczach. W starciu Włochów i Kazachów potrzebna była dogrywka do rozstrzygnięcia. Najpierw obie reprezentacje zdobyły po secie, a później w dwóch kolejnych partiach dzieliły się punktami. W dodatkowej serii strzałów lepsi okazali się Włosi i to oni nadal liczą się w walce o medale.

Podobnie było w pojedynku Kolumbijczyków i Turków. Pierwszy set padł łupem Kolumbijczyków, ale dwa kolejne wygrali ich rywale. W czwartej partii Kolumbijczycy doprowadzili do remisu, ale w dogrywce lepsi byli Turcy, którzy są w czołowej ósemce.

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się w poniedziałek, od godziny 14:15. Po nich także kolejne fazy i rozstrzygnięcia medalowe.