Prawdziwy skandal. Rosjanka powiedziała, co sądzi o Polakach

- Ta polska gnida nie wie, jak nas zatrzymać - Tatiana Tarasowa w oburzający sposób odpowiedziała Kamilowi Bortniczukowi. Minister sportu domagał się zaostrzenia sankcji wobec Rosji.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Kamil Bortniczuk i Tatiana Tarasowa Getty Images / Steve Russell / Contributor / Getty Images / PAP/ Piotr Nowak / Na zdjęciu: Kamil Bortniczuk i Tatiana Tarasowa
Każdego dnia na terytorium Ukrainy giną żołnierze i cywile. Nasi wschodni sąsiedzi dzielnie bronią się przed atakami agresora. Rosjanie musieli liczyć się z poważnymi konsekwencjami przed rozpoczęciem działań zbrojnych.

Kamil Bortniczuk zaprezentował stanowisko ministrów odpowiadających za sport w ponad 30 krajach europejskich i pozaeuropejskich ws. Rosji oraz Białoruś. - Rekomendowaliśmy w nim międzynarodowym federacjom wykluczenie rosyjskich i białoruskich sportowców oraz drużyn z międzynarodowej rywalizacji, a także odebranie Rosji i Białorusi prawa organizacji dużych, międzynarodowych imprez - oświadczył (więcej TUTAJ).

Oświadczenie Bortniczuka spotkało się z szybką reakcją Rosji. Tatiana Tarasowa przekroczyła jednak wszelkie granice. W rozmowie z "RIA Novosti" znana trenerka łyżwiarstwa figurowego, komentatorka i była zawodniczka ubliżała ministrowi oraz obywatelom Polski.

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". Dziennikarz WP ostro o decyzji Czesława Michniewicza. "Wszystko źle"

- Byłam w australijskim zoo. Tam karmili lwy. Widziałam, jak rozdzierały sarny. Ten obraz przypomina mi to, co się teraz dzieje. Chcą (Polacy - przyp. red.) nie tylko naszej krwi, ale także naszego mięsa - grzmiała.

75-latka użyła skandalicznych słów pod adresem Bortniczuka i Polaków.

- Ta polska gnida nie wie, jak nas zatrzymać. Jak powstrzymujemy jego i Polaków przed rozwojem? Jakie ma prawo do zastraszania ludzi w ten sposób? Niech wszyscy powiedzą, czego chcą. Polacy od 100 lat startują w łyżwiarstwie figurowym, ale nie mają wyników. Teraz zabrali rosyjską dziewczynę, próbują ją przyczepić do siebie (najprawdopodobniej chodzi o urodzoną w Moskwie Jekatierinę Kurakową, która od kilku lat reprezentuje Polskę - przyp. red.). Polacy to śmieci i faszyści. Nie mogą walczyć z silnymi w inny sposób - mówiła.

Tarasowa jest byłą łyżwiarką (startowała w parach sportowych), a jej największym sukcesem był złoty medal na zimowej uniwersjadzie w Sestriere w 1966 roku. Po zakończeniu kariery była reprezentantka ZSRR komentowała zawody w telewizji i została trenerką łyżwiarstwa figurowego.

Pod wodzą Tarasowej sukcesy odnosili Mao Asada, Shizuka Arakawa, Aleksiej Jagudin, Ilja Kulik, Natalja Biestiemjanowa, Andriej Bukin, Pasza Griszczuk, Jewgienij Płatow, Marina Klimowa, Siergiej Ponomarienko, Irina Rodnina czy Aleksandr Zajcew.

Czytaj także:
Co za pech! Polsko-ukraiński mikst musiał się wycofać
Anthony Joshua pomaga Ukrainie. Szczegóły ustalał z Kliczką

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×