Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Międzynarodowe zawody powracają na Śląsk. "Potrzeba rodziła się latami"

Łyżwiarstwo figurowe powraca do łask. Dyscyplina niszowa zjednuje coraz więcej amatorów sportów zimowych. Na początku 2023 r. w Katowicach odbędą się międzynarodowe zawody EDGE Cup 2023.

Michał Fabian
Michał Fabian
Łyżwiarstwo figurowe AFP / SAMUEL KUBANI / Łyżwiarstwo figurowe
Od 5 do 7 stycznia 2023 r. na katowickim lodowisku Jantor (ul. Zofii Nałkowskiej 11) odbędą się pierwsze Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym EDGE Cup 2023 organizowane przez klub EDGE Skating Academy Katowice. Trzy dni zmagań sportowych będą dedykowane solistom, solistkom oraz parom tanecznym.

Łyżwiarstwo figurowe powraca do łask. Dyscyplina niszowa zjednuje coraz więcej amatorów sportów zimowych. Zawodników startujących w tym niezwykle trudnym, ale i precyzyjnym sporcie jest szczególnie sporo na Śląsku.

Podczas styczniowej rywalizacji będzie można obejrzeć zawodowców z klas seniorskich, juniorskich, pary taneczne oraz solistki i solistów zajmujących się solo dance.

ZOBACZ WIDEO: Mało kto się tego spodziewał. To jedni z najlepszych bramkarzy na mundialu

- Solo dance to pewnego rodzaju nowość w polskim łyżwiarstwie figurowym. W tym roku Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego przyjął regulamin konkurencji, umożliwiając tym samym pierwsze starty zawodników - tłumaczy Maciej Bernadowski, trener tańców na lodzie, solo dance i choreograf w klubie EDGE Skating Academy Katowice.

Będą to pierwsze od lat zawody rangi międzynarodowej na Śląsku. Do Katowic przyjadą łyżwiarze m.in. z Czech oraz Słowacji.

To również pierwsze zawody organizowane przez klub EDGE Skating Academy Katowice, którego twórcą jest olimpijczyk z Vancouver Przemysław Domański.

- Potrzeba zorganizowania tych zawodów rodziła się latami, tak jak budował się nasz klub. Obecnie szkolimy 70 osób trenujących sport wyczynowy, które odnoszą sukcesy krajowe - wyjaśnia Przemysław Domański, trener koordynator i wiceprezes EDGE Skating Academy Katowice.

Oprócz zmagań solistów i solistek zobaczymy też pary taneczne, których stale przybywa w polskim łyżwiarstwie figurowym.
Fot. Materiały prasowe organizatora Fot. Materiały prasowe organizatora
EDGE Skating Academy to klub sportowy funkcjonujący od 2018 roku. Działa głównie na Śląsku, jednocześnie włączając się w różne projekty krajowe. Posiada zawodników w kadrze narodowej i wojewódzkiej. Zrzesza ponad 110 sympatyków łyżwiarstwa figurowego, co czyni go największym klubem na południu kraju.

Czytaj także: Polska znów zaczyna się liczyć w tej dyscyplinie. Najlepszy wynik od 25 lat
Czytaj także: Słynna polska para zakończyła karierę

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×