Życiowy sukces reprezentantki Polski na mistrzostwach Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Joosep Martinson - International Skating Union/International Skating Union  / Na zdjęciu: Jekaterina Kurakowa.
Getty Images / Joosep Martinson - International Skating Union/International Skating Union / Na zdjęciu: Jekaterina Kurakowa.
zdjęcie autora artykułu

Jekaterina Kurakowa odniosła życiowy sukces podczas mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym. Reprezentantka Polski otarła się o medal.

W tym artykule dowiesz się o:

Już po programie krótkim Jekaterina Kurakowa była na najlepszej drodze do tego, aby odnieść życiowy sukces. Po programie krótkim na zawodach odbywających się w fińskim Espoo, pochodząca z Rosji 20-latka zajmowała piątą lokatę.

W programie dowolnym zaprezentowała się bardzo dobrze. Już po swoim pokazie wiedziała, że to będą najlepsze zawody w jej życiu, bo z notą 186,90 punktu objęła prowadzenie. Ostatecznie zakończyła rywalizację na czwartym miejscu, co jest najlepszym wynikiem w historii występów polskich solistek na ME.

Do medalu Kurakowej nie zabrakło wiele, ale ostatecznie musiała obejść się smakiem. Triumfowała Anastasija Gubanowa z Gruzji, srebro wywalczyła Loena Hendrickx (Belgia), a brąz Kimmy Repond (Szwajcaria).

Kurakowa reprezentuje Polskę od 2019 roku. - Praktycznie wszystko w jej życiu jest teraz związane z naszym krajem, trochę też z Włochami, gdzie trenuje - powiedziała niedawno Magdalena Tascher, komentatorka Eurosportu, w rozmowie z WP SportoweFakty (WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Czytaj także: Polacy już czują oddech rywali. Zobacz klasyfikację Pucharu Narodów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty