Wiedział, że to zakazane, a jednak wykonał skok. Efekt?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport_FR / Na zdjęciu: salto w wykonaniu Adama Siao Him Fa
Twitter / Eurosport_FR / Na zdjęciu: salto w wykonaniu Adama Siao Him Fa
zdjęcie autora artykułu

23-letni Adam Siao Him Fa zdobył brązowy medal na MŚ 2024 w Montrealu. Reprezentant Francji podczas swojego programu dowolnego znowu zaprezentował backflipa.

Salto w tył (z ang. backflip) od ZIO Innsbruck 1976 jest zakazanym skokiem w łyżwiarstwie figurowym. Skok został uznany za zbyt niebezpieczny. Sędziowie za złamanie tej zasady odejmują punkty łyżwiarzom.

Podczas MŚ 2024 w Montrealu (w dniach 18-24 marca) efektowne salto z lądowaniem na dwie nogi (patrz wideo poniżej) wykonał Francuz pochodzenia maurytyjskiego Adam Siao Him Fa. Widownia nagrodziła zawodnika gromkimi brawami, a sędziowie odnotowali to w punktacji.

Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu brązowego medalu z wynikiem 284.39 pkt. Co ciekawe, po programie skróconym 23-latek zajmował dopiero 19. miejsce.

Złoto w rywalizacji solistów na czempionacie w Kanadzie wywalczył Ilia Malinin z USA (333.76 pkt.) - jako pierwszy w historii wykonał w programie dowolnym sześć poczwórnych skoków, a srebro Yuma Kagiyama z Japonii (309.65 pkt.).

Siao Him Fa, który jest dwukrotnym mistrzem Europy, backflipa zaprezentował również w styczniu tego roku na mistrzostwach Starego Kontynentu w Kownie.

Zobacz: Niesamowita historia w mistrzostwach świata. Wielki powrót po 16 latach Wraca temat skandalu. W roli głównej młoda Rosjanka

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)