KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Łyżwiarstwo figurowe. Richard Callaghan dożywotnio zdyskwalifikowany. Trener miał molestować podopiecznych

Trener mistrzyni olimpijskiej Tary Lipinski, Richard Callaghan, dostał dożywotni zakaz pracy w sporcie za molestowanie seksualne chłopców.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Tara Lipinski,  Todd Eldredge i Richard Callaghan (z prawej) Getty Images / The LIFE Images Collection via Getty Images / Na zdjęciu: Tara Lipinski, Todd Eldredge i Richard Callaghan (z prawej)
Słynny amerykański trener łyżwiarstwa figurowego, Richard Callaghan, który poprowadził Tarę Lipinski do złota olimpijskiego w 1998 r., został ukarany dożywotnim zakazem pracy w zawodzie wobec oskarżeń o niewłaściwe zachowanie seksualne z udziałem nieletnich chłopców - poinformowała telewizja NBC Sports.

Organizacja US Center for Safe Sport ustanowiona w 2017 r. przez amerykański Kongres, mająca na celu walkę z nadużyciami o charakterze seksualnym, dożywotnio zdyskwalifikowała Callaghana na podstawie m.in. zeznań dwóch byłych podopiecznych.

Kilkanaście dni temu Adam Schmidt złożył pozew sądowy przeciwko 73-letniemu szkoleniowcowi, twierdząc że był przez niego molestowany w latach 1999-2001. Łyżwiarz miał wówczas 14 lat.

ZOBACZ: Boks. Carlos Baldomir skazany na 18 lat więzienia za molestowanie córki >>

ZOBACZ WIDEO Legia Warszawa - Rangers FC. Dwumecz bez wyraźnego faworyta? "Szanse są równe"

Wcześniej sprawę nagłośnił inny trener łyżwiarstwa figurowego Craig Maurizi, który zeznał, że w wieku 13 lat był ofiarą napaści seksualnej przez Callaghana podczas treningu. Później przez cztery lata Maurizi miał być zmuszany do uprawiania seksu przez swojego trenera.

- To było 19-20 lat temu. Nie mam nic do powiedzenia - tak broni się podejrzany o molestowanie Callaghan przed amerykańskim sądem.

ZOBACZ: MŚ w pływaniu. Kenderesi o molestowaniu: To nie było celowe, tam było tłoczno >>

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×