KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

"Poświęciła się swojej ukochanej dyscyplinie". Odeszła Maria Zuchowicz

W Warszawie w wieku 90 lat zmarła Maria Zuchowicz. Środowisko sportowe opłakuje byłą zawodniczkę i sędzię łyżwiarstwa figurowego.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Maria Zuchowicz ONS.pl / Paweł Kibitlewski / Na zdjęciu: Maria Zuchowicz
"W naszej pamięci pozostanie Jej zaangażowanie i pasja, z jaką poświęciła się swojej ukochanej dyscyplinie sportu: łyżwiarstwu figurowemu - najpierw jako zawodniczka, potem jako wieloletni sędzia zawodów mistrzowskich Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i Zimowych Igrzysk Olimpijskich" - wspomina Marię Zuchowicz oficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Prawnik, międzynarodowy sędzia łyżwiarstwa figurowego, wiceprezes PZŁF i wieloletnia komentatorka zawodów łyżwiarskich na antenie TVP, a także jurorka w I i II edycji programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", zmarła we wtorek (24 listopada) w Warszawie. Miała 90 lat.

"Z ogromnym żalem żegnamy Panią Marię Białous-Zuchowicz. Jej doświadczenie i wiedza były dla nas nieocenionym wsparciem" - napisano na stronie pfsa.com.pl.

Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Jacek Tascher w rozmowie z Polską Agencją Prasową podkreślił, że odeszła wyjątkowa osoba. - To smutna wiadomość, bo Pani Maria była nietuzinkową postacią polskiego i międzynarodowego łyżwiarstwa figurowego. (...) Znała się perfekcyjnie na sprawach naszej dyscypliny - przyznał.

Była sędzia Trybunału Sportowego w Lozannie w czerwcu 2015 r. została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przestrzegania prawa sportowego i osiągnięcia dla polskiego ruchu olimpijskiego.

Zobacz:
Francuski sport w żałobie. Nie żyje legenda rugby
Przyjaciółka Johna Coughlina oskarża media i federację za śmierć łyżwiarza

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×