MP w łyżwiarstwie szybkim: Jan Szymański i Luiza Złotkowska najlepsi w kraju

Jan Szymański i Luiza Złotkowska zdominowali trzydniowe mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim rozgrywane na warszawskich Stegnach.

Kamil Kołsut
Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 1500 metrów w sumie zdobył w stolicy cztery złote medale. Szymański był najlepszy na 1500 metrów, 3000 metrów i 5000 metrów. Podium nie osiągnął on tylko w sprincie. Wyniki te dały mu pierwsze miejsce w wieloboju. Złotkowska w rywalizacji kobiet wygrała na Stegnach wszystkie dystanse.
Szymański pieczątkę na swoim sukcesie postawił podczas wtorkowego wyścigu na 1000 metrów. Polak otarł się o rekord kraju (1:12,87), wyprzedzając Zbigniewa Bródkę (1:14,05) i Artura Nogala (1:15,12). Na pięć razy dłuższym dystansie nasz najlepszy panczenista także nie miał sobie równych (6:53,19). Skład podium uzupełnili Sebastian Druszkiewicz (6:55,42) oraz Konrad Niedźwiedzki (6:59,89).

Panie w ostatnim dniu rywalizacji ścigały się na 3000 metrów. Złotkowska po kolejny złoty krążek sięgnęła bez większych problemów (4:31,03). Srebrem znów musiała zadowolić się Katarzyna Woźniak (4:34,52), brąz zdobyła zaś Aleksandra Goss (4:38,45).

MP w łyżwiarstwie szybkim: bezkonkurencyjny Jan Szymański, Artur Waś z rekordem toru