MP w łyżwiarstwie szybkim: bezkonkurencyjny Jan Szymański, Artur Waś z rekordem toru

Jan Szymański zdobył złoty medal mistrzostw Polski w wyścigu na 1500 metrów. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyprzedził Konrada Niedźwiedzkiego i Zbigniewa Bródkę.

Kamil Kołsut
Rywalizacja naszej eksportowej trójki była główną atrakcją drugiego dnia mistrzostw kraju rozgrywanych na warszawskich Stegnach. Szymański potwierdził znakomitą formę (1:52,83), choć drugiego Niedźwiedzkiego wyprzedził minimalnie (1:52,96). Skład podium uzupełnił Bródka (1:53,89).
Swój kolejny złoty medal podczas mistrzostw Polski zdobyła Luiza Złotkowska. Tym razem doświadczona zawodniczka nie dała szans rywalkom w wyścigu na 1000 metrów (1:21,37). Po raz kolejny srebrem zadowolić musiała się Katarzyna Woźniak (1.23,25). Trzeci stopień podium obsadziła zaś Aleksandra Kapruziak (1.25,68).

W rywalizacji sprinterskiej rekord toru pobił Artur Waś (35,69). Drugie miejsce zajął Artur Nogal (36,88), a trzecią lokatę w dwudniowej rywalizacji wywalczył Zbigniew Bródka (37,09). Pierwszą pozycję u kobiet obroniła niezawodna Złotkowska (41,16), wyprzedzając Woźniak (42,02) i Kapruziak (42,03).

MP w łyżwiarstwie szybkim: Pierwszy dzień dla faworytów, Polacy biją rekordy