Artur Waś pobił rekord Polski!

Artur Waś podczas zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City pobił rekord Polski na 500 metrów (34,31 sekundy). Nasz panczenista zaliczył najlepszy występ w sezonie.

Kamil Kołsut
Artur Waś East News / Na zdjęciu: Artur Waś

Waś do rywalizacji przystąpił w trzecim biegu, u boku Rusłana Muraszowa. Polak wyścig rozpoczął fantastycznie, premierowe sto metrów pokonując w 9,54 sekundy. Później utrzymał tempo. Rekord kraju pobił, choć potknął się na wejściu w ostatni wiraż.

29-latek ukończył zawody na piątym miejscu. Podium przegrał o setne części sekundy. Pierwszą lokatę - tradycyjnie - zajął rekordzista świata, Paweł Kuliżnikow. Waś w klasyfikacji generalnej PŚ awansował na dziesiątą pozycję.