Wielkie zmiany w kadrze łyżwiarzy szybkich. Związek powołał nowy sztab szkoleniowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Bugno / Tor do łyżwiarstwa szybkiego
WP SportoweFakty / Michał Bugno / Tor do łyżwiarstwa szybkiego
zdjęcie autora artykułu

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego poinformował o zmianach w sztabie szkoleniowym reprezentacji. Nowym trenerem kadry mężczyzn został Tristan Loy, który współpracować będzie z Tuomasem Nieminenem.

W sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski pozostanie Witold Mazur. Krajowa federacja podjęła decyzję o rozstaniu z Krzysztofem Niedźwiedzkim. Mazur będzie wsparciem dla trenera Tristana Loy'a. Francuz ma za sobą współpracę z Niemcami i Norwegami. W polskiej reprezentacji odpowiedzialny będzie za treningi z zawodnikami specjalizującymi się w biegach długich oraz ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn.

Z kolei zadaniem Mazura będzie praca z panczenistami na średnich dystansach. Celem PZŁS jest to, by reprezentanci wspólnie trenowali w Tomaszowie Mazowieckim i Spale. To ma pomóc w budowie silnej ekipy zwłaszcza w biegach drużynowych.

Z większą grupą współpracować będzie Tuomas Nieminen. Dotychczas był on szkoleniowcem polskich sprinterów: Artura Wasia, Artura Nogala, Piotra Michalskiego i Sebastiana Kłosińskiego. Jak poinformował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, do tej grupy dołączą Damian Żurek, Gaweł Oficjalski, Jan Świątek, Natalia Czerwonka, Angelika Wójcik oraz Kaja Ziomek. Asystentem Nieminena będzie Arkadiusz Skoneczny.

Do zmian doszło również w kadrze short tracka. Za przygotowanie specjalistów od ścigania na krótkim torze odpowiadać będzie Urszula Kamińska, która jest trenerką wicemistrzyni świata na 500 metrów, Natalii Maliszewskiej. W sztabie szkoleniowym mają się znaleźć również Anna Lukanova-Jakubowska oraz Francuz Gregory Durand.

ZOBACZ WIDEO Adam Małysz zdziwiony decyzją Stefana Horngachera. "Zaskoczył mnie i prezesa"

Źródło artykułu: